« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İnanılmaz bir duygu"

İtalya'da ilk zaferini kazanan Lewis Hamilton, Monza'da kazanmanın olağan üstü bir şey olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Pole pozisyonunu kazanan Hamilton, pit stoplar haricinde yarışı kontrolü altında tuttu ve bu sene 3., Monza'da ise ilk zaferini kazandı.

Hamilton "İnanılmaz bir his. Olağanüstü ve yarış hafta sonuna gelirken asla ne olacağını bilemezsiniz. Paketimizi hazırlayan çalışanlarımız harika iş çıkardılar. Son yarışta Jenson'un gösterdiği performanstan bunu biliyordum ve oradayken burada aynısını yapabileceğimi düşünmüştüm. Çalışanlarımız harika iş çıkardılar. Burası çok tarihi bir pist; yarış anında burada kazanan büyük isimleri düşünüyordum bu yüzden sonunda burada kazanmak pasta üzerindeki krema oldu. Belki gelecekte burada daha fazla destek alabiliriz." dedi.

Şampiyona lideri Alonso ile puan farkını 37'e düşüren ve 2. sıraya yükselen Hamilton, daha çok işlerinin olduğunu düşünüyor.

trf1.net'in haberine göre; Hamilton "İnanılmaz seviyede zor olacak. Fernando çantadakileri çıkardı ve sıradaki yarış için çok fazla güncellemelerinin olduğunu söyledi. Bu yüzden ben de fabrikaya gideceğim ve umarım bizimkiler de aynısını yaparlar. Bunu yapacaklarından eminim. Geride 7 yarış var ve bu bir adımdı. Yarın tekrar çalışmaya başlayıp sıradaki yarışta atakta olmaya çalışacağız. Ferrari'ler bu hafta sonu bizim kadar hızlıydı, en azından bizim kadar hızlılardı. Fernando sıralamalarda daha iyi olsaydı yarışta kesinlikle benimle olurdu ve yarışı olduğundan daha zor kılardı. Ferrari güçlü görünüyor ve onlarla mücadele etmek için bu şekilde devam etmeliyiz."  dedi.

Hamilton, yarışın son bölümünde kendisiyle farkı 4.3 saniyeye indiren Perez'den endişe duymadığını söyledi.

Hamilton "20 turdur sürüyordum. 14 sn fark vardı ve o an arkamdakinin Felipe olduğunu düşündüm. Daha sonra Fernando'nun geçtiğini duydum ve Fernando yakalamaya başladı ve ardından tur zamanları normale döndü. Ardından Perez tur başına bir saniye ile yakalamaya başladı. Bu yüzden son 4 turda farkın biraz fazla olması için daha fazla zorlamam gerekti." dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler