Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnanılır gibi değil

Karaman Özat’a maçtan sonra “Bırakıp gitmeyi bil” dedi. Özat da “Ben görevde kalabilmek için el öpmedim” karşılığını verdi.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

TARAFTAR ÜMİT ÖZAT'A SALDIRDI - Foto Galeri

SPOR Toto Süper Lig’deki Ankaragücü-Manisaspor maçı hem saha içi hem de saha dışındaki skandalları ile konuşulmaya devam ediyor. İki teknik direktör Ümit Özat ile Hikmet Karaman arasındaki söz düellosu dün de devam ederken, Ankaragücü teknik patronu Özat, takımının eski çalıştırıcısına “Ben görevde kalabilmek için hiçbir zaman el öpmedim” dedi.
Rakibinin atkısını taktı
Önceki gün oynanan ve Manisaspor’un 3-1 kazandığı maç sırasında, Ankaragücü’nün attığı golden sonra kendi taraftarına harekette bulunan Ümit Özat tribünden atlayan bir kişinin saldırısına uğramıştı. Genç teknik adam, kendisine yumruk atan taraftarı yerde yatarken acımasızca tekmelemiş ve bunun sonunda tribüne gönderilmişti. Ancak karşılaşma ile ilgili tuhaflıklar dizisi bununla da bitmedi.
Manisaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, basın toplantısına Ankaragücü atkısıyla gelerek, “Ankaragücü taraftarına teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bunu hak ettiler. Bazen şartlar ne olursa olsun çekip gitmesini bilmek gerekiyor. Ben bunu yaptım, o dönem yönetimle fikir ayrılığına düştük ve eşyalarımı alarak çekip gittim” sözleri ile meslektaşı Ümit Özat’a göndermede bulundu.
Ben el öpmedim
İşte tüm bu yaşananların ardından dün söz sırası Özat’a geldi. Ankaragücü Kulübü’nde kendisinden önce görev yapan Karaman’a sert yanıt veren Özat, “Herkes gideceği zamanı iyi bilmelidir’ demiş. Üzüldüm. Kendisi Ankaragücü’nden gitmedi, kovuldu. Şunu da unutmasın ki, ben görevde kalabilmek için hiçbir zaman el öpmedim” diye konuştu.

Ölmem mi gerekiyordu

ANKARAGÜCÜ Teknik Direktörü Ümit Özat, tribünden gelen taraftarla giriştiği kavgaya açıklık getirdi. İstifa etmeyeceğini belirten genç teknik adam, “Kendimi korumaya çalıştım. Bıraksaydım da dayak mı yeseydim. Benim haklı olmam için şimdi hastanede mi olmam gerekiyordu. Ya da bugün cenazemin kaldırılması mı gerekiyordu. Bugün bana yapılan, yarın başka teknik adama yapılabilir” dedi.O taraftarla barıştım
Son bir yıldır çok sıkıntılı günler yaşadığını vurgulayan Özat, şöyle devam etti: “Benim yerime taş olsa çatlardı. Sürekli sineye çektim. Ankaragücü’nün menfaatleri doğrultusunda gecemi gündüzüme kattım. Doğru dürüst para almadan çalıştık. Ama bu süre içinde taraftardan inanılmaz tehditler, küfürler geldi. Ne anam kaldı, ne bacım, ne karım, ne de kardeşim.
Bu mesajları saklıyorum. Savcılığa başvuracağım. Kızkardeşimin okuluna bile gittiler. Bana saldıran o taraftar ile karakolda görüştük ve barıştık. Arkasında kimler var acaba, çok merak ediyorum. Hakeme ya da futbolcuya saldırı yapıldığında maç tatil ediliyor, niçin bize saldırıldığında herkes değişik açıdan bakıyor?”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler