« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnandık, başardık!

Konyaspor, bir yıl aradan sonra Turkcell Süper Lige yeniden merhaba dedi. Konya'da yeşil beyazlı ekibin Süper Lige çıkma coşkusu yaşanırken, Konspor Başkanı Bahattin Karapınar, "İnandık ve başardık."dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Banka Asya 1'inci Ligde mücadele eden Konyaspor, Yükselme Grubu maçlarında 7 puan toplayarak bir yıl aradan sonra yeniden Süper Lig'e merhaba dedi. İstanbul'da bulunan yeşil-beyazlı ekip, bugün akşam saatlerinde uçakla Konya'ya gelecek. Konysporlu futbolcular, havaalanında taraftar tarafından karşılanacak. Ardından şehir turu atılacak ve Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadı'ndaki kupa törenine geçilecek. Kupa töreninde ise Konyalı sanatçı Nadide Sultan'ın konser vermesi bekleniyor.

BAŞARININ SIRRI İNANMAK

Konyaspor Başkanı Bahattin Karapınar, başarının sırrının inanmak olduğunu söyledi. Karapınar, "Konyasporun tarihinin en zor döneminde kulübü teslim aldık. Hiç bir talipli de yokken, yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte göreve talip olduk. Üstelik tek bir şartla talip olduk. O da şampiyon olmaktı. Kulübün hiçbir geliri olmamasına rağmen biz, 25 milyon borçla kulübü devraldık. Her söylemimizde de 'Biz şampiyon olacağız' dedik. Buna inandık. İnançımızı sürdürdük ve başarılı olduk." dedi.

ZOR GÜNLER ATLATTIK

Sezon boyunca zor günler atlattıklarını belirten Bahattin Karapınar, şunları söyledi: " Takım olarak çok zor günler geçirdik. Ayrıca bir dönem düşüş yaşadık. Bu düşüşte kaleci Recep olayı ve Poljak'ın kaza geçirme olayıdır. İki futbolcumuzda takımda sevilen arkadaşlarımızdı. Diğer futbolcularımızı olumsuz etkiledi. Ziya Doğan hocamız ilk olarak takımla bu psikolojik savaşı verdi. Ardından başarıyı getirdi. Şu an Türkiye'nin en iyi hocalarından biriyle çalışıyoruz. Başta hocamız, teknik ekip ve futbolcularımızı kutluyorum. Başarımızdaki en büyük payda Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek'tir. Başkanımıza ve diğer bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Elinde imkan olan bizi maddi olarak destekledi. İmkan olmayan da dualarıyla bize destek oldu."

Konyspor'un 2.5 milyon borçunun halen durduğuna dikkat çeken Bahattin Karapınar, "Hiçbir imkan olmamasına rağmen, kendi imkanlarımızla bu yılı atlatıp, Süper Lige yükseldik."dedi.

SÜPER LİGDE KALICI OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Bahattin Karapınar, "İlk hedefemiz şampiyon olup Süper Lig'e çıkmaktı. Şimdi ki hedefimizde Süper Lig de kalıcı olmaktır. Bunun içinde iyi bir takım oluşturacağız. Bir kaç güne kadardı bunun için çalışmalara başlayacağız. "dedi.

POLJAK UNUTULMADI

Öte yandan geçirdiği kaza sonucu belden aşağısı felç olan ve tedavisini ülkesi Norveç'de sürdüren Poljak'a da yönetim, teknik heyet ve futbolculardan oluşan teknik heyetin Norveç'e gideceği ve Poljac'a şampiyonluk primi ödeneceği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz