« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnançlı olunca

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

F.Bahçe 3 puan kaybetmiş, G.Saray ise kendi evinde 2 puan bırakmış. Ve Trabzon için bir şans doğmuş. Aman Allah'ım! Trabzonspor'a bakıyorum, yine ‘‘eski tas, eski hamam.’’ Hücumda çoğalma denen bir olay yok. Buna ra0ğmen bireysel yeteneklerle Trabzonspor yine de çok net gol pozisyonları buldu.

İlk yarıdan bahsediyorum. Fatih'in en az üç net gol pozisyonu vardı. Buna şanssızlık veya beceriksizlik diyebilirsiniz. Ama Tolga'nın Abdullah'ı ceza alanı içerisinde düşürüşüne hakem uzmanları ‘‘penaltı değil’’ derlerse, ayıp ederler.

Trabzonspor, kazanmak istiyorsa, yüreğini ortaya koymak istiyorsa, bunu mutlaka başarır. Ama, anlayamadığım bir olay var. Trabzonspor bu korkaklığından ne zaman vazgeçecek? G.Birliği, hücuma kalktığı zaman Ümit Karan, Nihat, Marakşi ile geliyor. Sadece onlar değil, arkadan destekleyicileri de geliyor. Malesef Trabzonspor hala bu korkaklığından vazgeçmiş değil. Aslında Trabzonspor değil, Gordon korkaklığından bir türlü vazgeçemiyor.

Mutlak kazanmak

İkinci yarıdaki İsmail’in eliyle kestiği pozisyona hakem penaltı verdi. Ben şahsen tribünden net bir görüntü alamadım. Bu penaltıyla Trabzonspor 1-0 öne geçti. Hemen ardından M. Zengin skoru 2-0 yaptı. Gerçekten bu, beklenmeyen bir görüntüydü. Ama bir gerçeği de söylemek gerekir, Trabzonspor kazanmayı amaçlamıştı ve mutlak kazanmak düşüncesindeydi. Skorun kaç kaç olduğu önemli değil. Önemli olan Trabzonspor'un kendi evinde 3 puanla ayrılmasıydı. Bana göre maçın yıldızları Trabzonspor'da başta Selahattin, ondan sonra Ünal, daha sonra da Ogün'dü.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz