TEKİRDAĞ HABERLERİ

ÇERKEZKÖY HABERLERİ

İnanç: Öz İplik-İş Sendikası bir işçi hareketidir

DHA
28.07.2017 - 15:16Son Güncelleme :
DHA

Onur KAYA/ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy İlçesi'nde Hak-İş’e bağlı Öz İplik-İş Sendikası Çerkezköy İlçe Başkanlığının açılışı yapıldı. Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, işçilere seslenerek "Öz İplik-İş Sendikası bir işçi hareketidir. İşçilerin gerçek mücadelesi burasıdır. Biz geldiğimiz yeri unutmadık. Biz Öz İplik-İş Sendikası olarak büyüyen bir sendikayız. Büyük olduğunu iddia eden sendikalar düşüşe geçti. Çünkü biz alanlardayız ve işçilerin içindeyiz" dedi.

Hak-İş’e bağlı Öz İplik-İş Sendikası Çerkezköy İlçe Başkanlığının açılışına, Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, Öz İplik İş Sendikası Genel Sekreteri Rafi Ay, Öz İplik-İş İstanbul Şube Başkanı İsmail Demirkoparan, Çelik-İş Sendikası İstanbul Şube Başkanı Ahmet Çolak, Öz İplik- İş Sendikası Trakya Bölge Başkanı Mehmet Çakır ile bölgeye bağlı işyeri temsilcileri katıldı. Kurban kesiminin ardından Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, Öz İplik İş Sendikası Genel Sekreteri Rafi Ay Öz İplik-İş Sendikası Çerkezköy İlçe Başkanlığı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç ise Çerkezköy’de asgari ücretin altında olanları ve asgari ücretlileri örgütlemeleri gerektiğini ifade ederek, "Birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Onunda adresi ismini koyduğumuz Öz İplik-İş Sendikasıdır. Bu sendikayı bir avuç işçi Gaziantep’te kurdu. Bugün de istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Yarını en büyük sendika biz olacağız. Çünkü bu güç, mücadele ve ruh bizde var. Bizim yaptığımız projeler ve mücadeleler Türkiye’nin gündemindedir. İki yıldır biz devleti yönetenlere 'vergi düzenlemesi yapın' dedik. Asgari ücretliden, zenginden alır gibi vergi almayın, asgari ücretliyi zenginler sınıfına sokmayın dedik. Şimdi ise ücretlerde vergisel düzenleme yapılacağı söyleniyor. Bu ülkede asgari ücretle çalışan bir insandan yüzde 20 vergi alıyorsun. Asgari ücret demek taban ücret demektir. Fakat sen onu zenginler sınıfına sokuyorsun. Bu adaletsiz bir uygulamaydı. Türkiye’nin yarınına yönelik, çalışanların çalışma şartlarına göre çalışmalar yapıyoruz. Sadece biz Türkiye’de asgari ücretin altında çalışan işçi var diyoruz. Yöneticilerin buna el atmasını istiyoruz. İşçinin maaş kartına işverenler ek kart çıkartıyorlar. Asgari ücret yatırıyor birazını ise kendileri çekiyorlar. Böyle adaletsizliklerin olduğu ortamda özellikle Çerkezköy’de çalışanların yüzde 90’sı asgari ücretlidir. Çalışma şartları ağır ama asgari ücretli çalışıyorlar” diye konuştu.

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, işçilere seslenip sendikaya üye olmalarını isteyerek,  "Biz başarılı olamazsak çocuklarımız kaybedecek. Çocuklarımıza iyi bir hayat imkanı sunamayacağız. Hepimiz çocuklarımız için çile çekiyoruz, laf yiyoruz, işverenin baskısına boyun eğiyoruz. Biz işverene sermaye düşman değiliz, böyle bir mantığımız yok. Biz o işyerinde ürettiğimiz kadar para kazanmak istiyoruz. Katma değerden pay istiyoruz. Emeğimizin karşılığını istiyoruz. Öz İplik-İş Sendikası bir işçi hareketidir. İşçilerin gerçek mücadelesi burasıdır" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çerkezköy haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çerkezköy haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İnanç: Öz İplik-İş Sendikası bir işçi hareketidir haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:43
  • Guneş
   07:24
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:25
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  TEKİRDAĞ NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Sezer Eczanesi

   Çerkezköy
  • Gündüz Eczanesi

   Çerkezköy
  Sayfa Başı