« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnanamıyorum... Taçtan gol yedik

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Moldova karşısında yenilen gol nedeniyle üzüntüsünü dile getiren Fatih Terim’e "Ben teknik heyet ve futbolculara yürekten inanıyorum" diyerek moral verdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Moldova maçının ardından İstanbul’a dönüş uçağında kaybedilen 2 puanın hesabını yaparken Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, başkan vekili Affan Keçeci, yönetici Mustafa Yazıcı ve Tahir Kıran’a dert yandı. Terim, "Çok yazık oldu. İnanamıyorum... Taçtan gol yedik. Bu tür pozisyonlarda kaleci Hakan’ın çıkması gerekirdi. Böylesi zorlu pozisyonları çok çalıştık. Moldova karşısında farklı galip gelebilirdik. Çok iyi oynamadık, ama işi zora soktuk. Bundan sonraki maçlarda daha disiplinli olacağız" dedi.

Yarıştan kopmadık

Terim,
2008 Avrupa Şampiyonası yolundaki avantajı kaybetmeye başladıklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Moldova karşısında ilk yarının skoru beraberlik olmalıydı. İkinci yarıda Ümit Karan’ın girmesi ile golü bulduk. Takım sürekli atak oynamaya başladı. Önemli pozisyonlar bulduk, ama değerlendiremedik. Yarıştan daha kopmadık. Ben bu futbolcularla yola çıktım bu oyuncularla yola devam edeceğim. Yunanistan karşısında mutlaka galip geleceğiz. Yunanistan bizden avantajlı durumda. Ama biz Yunanistan’ı yenerek Norveç deplasmanına avantajlı gitmek zorundayız. Bunu da başaracağız.

Bu işi aklım almadı

Yunanistan milli maçları bizim ve ülkemiz için çok önemlidir. Biz zorlukların takımıyız. Ali Sami Yen Stadı’nda bu zorlukları aşacak gücümüz de, yüreğimiz de var. Grubumuzda çok enteresan olaylar oluyor. Yunanistan evinde Bosna Hersek ile oynuyor ve Bosna’nın en iyi oyuncusu sahadan atılıyor. Bu olayı aklım almadı. Bu olayın da düşünülmesi gerek."

Ulusoy moral verdi

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ise Terim’e moral vererek "Ben teknik heyet ve futbolculara yürekten inanıyorum. 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda kalan üç maçımızı da kazanarak finallere gideceğiz. Sizler moralinizi bozmayın. Rakiplerimiz kimi yenerse yensin önemli değil. Önemli olan Türk Milli Takımı gibi oynayalım ve Türk halkına zaferler yaşatalım" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler