Ege Haberleri

EGE

  İnadına Kardeşlik

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  12 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Eylül 2012 - 16:18

  Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa'dan Doğu'ya uzanan barış ve kardeşlik köprüsü kurmak için İnadına Kardeşlik, İnadına Barış” adı altında proje başlattı.

  Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın doğu ile batı arasında kardeşlik köprüsü oluşturmak için “İnadına Kardeşlik, İnadına Barış” adı altında başlattığı proje kapsamında Diyarbakır, Muş ve Şırnak'tan toplam 39 öğrenciyi Manisa'ya geldi.Uzun otobüs yolculuğunun ardından Manisa'ya gelen öğrenciler, Milletvekili Selçuk Özdağ ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı sporcular tarafından çiçeklerle karşılandı. Konuk öğrenciler, daha sonra kalacakları İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne bağlı Atatürk Olimpik Kamp Merkezi'ne yerleştirildi. 3 gün Manisa'da kalacak olan öğrenciler, ilin tarihi ve ören yerleri ile kültürel zenginliklerini ziyaret edecek. İzmir'i de gezecek olan öğrenciler, vapura binecek. Proje kapsamında gelecek yıl Şubat ayında ise Manisa'dan 40 öğrenci Diyarbakır'ı ziyaret edecek.

  Prje ile ilgilmi bilgi veren Milletvekili Özdağ, son yıllarda artan terör olayları sebebiyle Türkiye sınırları içinde yaşayan Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Sunni, Alevi gibi dini ve etnik kökenlerin bir arada yaşama sevincine, kardeşliğine gölge düşürülmeye çalışıldığını ileri sürdü. Başlattıkları proje ile Türkiye'de yaşayan her dini ve etnik grubun birbiriyle kardeşçe barış içerisinde yaşadığını göstereceklerini belirten Özdağ, “Bu ülkenin kültür mozağinin bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

  Şırnak'tan gelen lise son sınıf öğrencisi Sait Yorgun (19) proje çerçevesinde Manisa'ya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirip, “Proje ile Türkiye'deki topraklar da kardeşçe yaşadığımızı göstermiş olacağız. Bizler projenin ilk elçileriyiz. Projenin bir çok kardeşlik ve barış elçisini birbiriyle buluşturacağına inanıyorum” dedi.
  Konuşmanın ardından Diyarbakırlı öğrenci grubu Milletevekili Özdağ'a yöresel el dokuması halı hediye etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı