« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnadına Çakır

4-0’lık Fenerbahçe-Galatasaray derbisindeki yönetimi nedeniyle sarı kırmızılı yöneticinin sert eleştirilerine hedef olan Cüneyt Çakır, sezonun açılış karşılaşmasını yönetecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK), 2006-2007 sezonunun ilk hafta maçlarını yönetecek hakemleri açıkladı. Kurul sürpriz bir seçim yaparak, Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat’ın, "Biz bu hakemi maçlarımızda görmek istemiyoruz" dediği Cüneyt Çakır’ı, sarı kırmızılı takımın bugün Ankaraspor ile oynayacağı maça atadı.

Maçımızı katletti

Adnan Polat,
18 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’ye 4-0 yenildikleri maçın hakemi Cüneyt Çakır’a ağır eleştirilerde bulunmuştu. Çakır’ın taraflı yönetim gösterdiğini ileri süren Polat, "Çakır Fenerbahçe maçımızı katletti. Bizim de gözümüz kör değil. Herkes maçı bir banttan izlesin de görsün. O hafta 8.8 not alan bir hakem eleştirilir mi? diyecekler... Ama o notu nasıl aldı, herkes onu araştırsın. Bunların hepsini Cüneyt Çakır’a soracağız. Bundan sonra gözümüz Cüneyt Çakır’ın üzerinde olacak, haberi olsun" diye konuşmuştu.

Çulcu sahip çıktı

MHK Başkanı Mustafa Çulcu ise, 2005-2006 sezonunun en başarılı hakemleri arasında yer alan Cüneyt Çakır’a sahip çıkarak, "Hakemlerin dik durması adına, MHK’nin, hakemlerinin her zaman arkasında olduğunu göstermek adına, başarılı hakemlerimizden biri olan Cüneyt Çakır Galatasaray maçı yönetecektir. Hem de birkaç maçında görev alacaktır. Biz MHK olarak hiçbir hakemimizi ezdirmeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Papila Trabzon’a

Mustafa Çulcu dediğini yaptı ve Galatasaray’ın Ankaraspor ile deplasmanda oynayacağı 2006-2007 sezonunun açılış maçında Cüneyt Çakır’ı görevlendirdi. Çulcu bununla da yetinmedi, Trabzonsporlular’ın 2004-2005 sezonundaki 2-1’lik Fenerbahçe mağlubiyetinden sorumlu tutup protesto yürüyüşleri düzenlediği Cem Papila’yı, bordo mavililerin Kayserispor ile oynayacağı karşılaşmaya atadı.

Otoriteler Çulcu’nun bu seçimleri için, "MHK Başkanı, hakemlerini kimseye ezdirmeyeceğini ve kimsenin hakem beğenmeme gibi bir lüksünün olmayacağını gösterdi. Bu karar bütün kulüplere bir mesajdır" değerlendirmesini yaptı.

Geçmişi bırakalım

Adnan Polat
ise konu ile ilgili olarak Hürriyet’e yaptığı açıklamada, "Geçen sezon sonunda Cüneyt Çakır ile ilgili bazı konuşmalarımız olmuştu. Ama bunlar geride kaldı. Cüneyt Çakır’ı tekrar gündeme getirmenin hiçbir anlamı yok. Çünkü yeni bir sezon başlıyor. Artık kimse futbolda küfür ve kargaşa istemiyor. Merkez Hakem Kurulu yeni bir yapılanma içinde, hakem hatalarının asgari düzeye indirmek için gereken bütün tedbirleri alacaklardır" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz