« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İmzaya 'ölüm' haberi engeli

Beko Basketbol Ligi takımlarından Antalya Büyükşehir Belediyesi, daha önce anlaşma sağladığı Herb Pope ve Leon Williams ile sözleşme imzalama konusunda geri adım attı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kısa süre önce, 1989 doğumlu Herb Pope hakkında 2010 yılında 'yaşarken öldü' şeklinde bülten hazırlandığı ortaya çıkmıştı. Antalya temsilcisi, bu gelişme sonrası Pope'nin transferinden vazgeçti.

Oyuncuların menajerlik şirketi Empa Sports'tan, "Kulübün anlamsız tavırları yüzünden transfer iptal olmuştur" açıklaması yapıldı.

YAŞARKEN ÖLÜM İLANI VERİLMİŞ

Empa Sports'un açıklaması şöyle:
"Oyuncumuz Herb Pope’un sağlık durumu ile ilgili olarak bazı basketbol sitelerinde çıkan haberin sunumunda tercih edilen bize göre ‘etik dışı’ yöntem, oyuncunun olası Türkiye kariyeri öncesinde kendisi ile ilgilenen kulüp yöneticilerinin gereksiz bir soru işareti hissetmelerine neden olmuştur. Nitekim Herb Pope için imza aşamasında olduğumuz Antalya BŞB kulübü bu haber sonrasında gereksiz tutumlar içerisine girmiş ve transfer gerçekleşmemiştir.
Bundan birkaç yıl önce oyuncunun yaşadığı sağlık sıkıntısının sanki şimdi de halen geçerliymiş gibi servis edildiği haberlerde nedense oyuncunun son 3 sezonda tam 93 maçta forma giydiği ve her sezon başında da detaylı sağlık kontrollerinden geçip, NCAA yönetiminden onay aldığı gerçeği ile ilgili tek bir cümle geçilmemiştir.

Empa Sports olarak oyuncunun Türkiye haklarını elinde bulunduran şirket olduğumuzdan ötürü, basketbol kamuoyunu Herb Pope’un en güncel sağlık raporu ile bilgilendirmek de boynumuzun borcudur. Herb Pope’un bir Harvard doktoru olan aynı zamanda da Boston Celtics’in takım kardiyolojisti olan Dr. Frederick Basilico imzalı sağlık raporu ekte sunulmuştur. Raporda oyuncunun herhangi bir sağlık sorunu ya da basketbol oynamasına engel bir durumun olmadığı açıkça belirtilmiştir.

Umuyoruz ki bu rapor da medyada kendisine yer bulur ve kendi araştırma yetisi olmadığı için kulaktan dolma bilgilerle kararına yön veren kişilerin kafasındaki gereksiz soru işaretleri de ortadan kalkmış olur.

Bilgilerinize.."


Bunları da Beğenebilirsiniz