« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İmzaya hazırım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sergen, siyah beyazlı yönetime haber gönderdi

Beşiktaş'ı hiçbir zaman unutmadığını belirten milli futbolcu, ‘‘Formumun zirvesindeyim. Avrupa Şampiyonası'nda bunu herkes görecek. Siyah beyazlı formayı hayatımın sonuna kadar giymek istiyorum’’ dedi.

KARTAL’A LEKE GETİRMEDİM

Sergen yuvaya dönmek istiyor. Beşiktaş yönetiminin ve taraftarların imza toplayarak geri gelmesini istediği Sergen ilk kez samimi duygularını açıkladı. Sergen, ‘‘Beşiktaş'ta boş mukaveleye imza atarım. Siyah beyazlı formayı futbol yaşamımın sonuna kadar giyerim. Beşiktaş Kulübü'ne bugüne kadar leke getirecek hiçbir harekette bulunmadım’’ dedi.

G.Saray'ın kendisine en zor günde sahip çıktığını açıklayan Sergen bundan böyle rahat bir futbol yaşamı sürdürmek istediğini ifade ederek, ‘‘G.Saraylılara teşekkür ederim. Beni futbolumla alkışladılar. Fenerbahçe ve G.Saray'da forma giydim ama Beşiktaş hiçbir zaman unutamadığım kulüp’’ yorumunu yaptı.

Futbola Beşiktaş'ta başladığını ve gözünü burada açtığını sözlerine ekleyen milli futbolcu şunları söyledi: ‘‘Ben doğduğum ve büyüdüğüm yeri inkar etmem. Beşiktaş'a tarihinde en yüksek parayı kazandırdım. Taraftarla aramda hiçbir problem yok. Bugün Alpay'a küfür ediliyor bana edilmiyor. Taraftar futbolcuyu çok iyi tanıyor.’’

Futbol stilinin Beşiktaş'ta bağdaştığını ve siyah beyazlı renkler altında süper oynadığını iddia eden Sergen, ‘‘Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türk futbolseverler beni izlesinler. Beşiktaşlılar beni İtalya maçında ayakta alkışlayacaklar. G.Saray'daki idmanlarda 6 kilo verdim. Formumun zirvesindeyim’’ diye konuştu.

Terim ile hiçbir problemi olmadığını anlatan Sergen konuşmasını şöyle tamamladı: ‘‘G.Saray'ın UEFA maçlarında oynayamıyordum. Çünkü F.Bahçe'de Avrupa maçı oynamıştım. Terim beni ligdeki maçlarda değerlendirdi. Kendimi patlamaya hazır bomba gibi hissediyorum. Bu da Avrupa Şampiyonası'nda ortaya çıkacak.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz