Dünya Haberleri

  İmzalanan belgeyi açıklayacak

  ANKA
  28.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, “Görünür bir gelecekte imzalanan belgeyi kamuoyuna açıklayacağız. Halkımız tarafından onaylanacağından eminim” dedi. Sarkisyan, Türkiye ile görüşmelerde Karabağ sorununun hiçbir zaman ele alınmadığını da söyledi.

  Serj Sarkisyan, Erivan’da yapılan Ermenistan Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısında yaptığı konuşmada Ermenistan ve Türkiye Dışişleri Bakanlıklarınca yapılan açıklamaların iki ülke arasındaki ilişkileri normalleştirme çabalarının sonucu olduğunu kaydetti.

  Sarkisyan, “Görünün bir gelecekte imzalanan belgeyi açıklayacağız. Halkımız tarafından onaylanacağından eminim. Bizim yaklaşım açıktır: 21. yüzyılında kapalı sınırlar olmamalıdır" dedi.

  "KARABAĞ ÖN KOŞUL ALAMAZ"

  Ermeni basınına göre, Sarkisyan konuşmasında Karabağ sorununun, Türkiye ile görüşmelerde hiçbir zaman ele alınmadığını belirterek “Ermenistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin iyileşmesinin, (Karabağ) sorunun çözümünde olumlu bir etkisi olabilir ancak bir ön koşul olamaz” dedi.

  Sarkisyan, “yol haritası” konusunda Türkiye ile imzalanan anlaşmanın “Ermeni soykırımı”nın tanınması sürecini olumsuz etkileyeceği görüşlerine de karşı çıktı
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı