« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İmza için 300 bin euro bekleniyor

Yunan milli futbolcu Theofanis Gekas'ı Samsunspor'a veren Eintracht Frankfurt, golcü oyuncunun yerine Wolfsburg'dan Helmes ve Lakic'i alacak. Gekas için alacağı 300 bin euro salı gününe kadar ödenirse Frankfurt, Yunan golcüyü serbest bırakan imzayı atacak.

İSA DEVEÇEKEN / FRANKFURT (DHA)
SON GÜNCELLEME

Almanya İkinci Ligi'nden tekrar Bundesliga'ya yükselmek isteyen Eintracht Frankfurt, Samsunspor'a giden Theofanis Gekas'ın yerini Wolfsburglu Helmes ve Lakic'i alarak doldurmayı planlıyor.

Geçtiğimiz cuma günü Eintracht'la son antrenmanını yaptıktan sonra eşyalarını toplayıp Samsun'a giden Gekas için Frankfurt'un 300 bin euro alacağı belirtildi. Frankfurt Yönetimi, Samsunspor'dan 9 Ocak Pazartesi gününe kadar ödeme yapılırsa Gekas'ı serbest bırakacak imzayı atacak. Cenk Tosun'u gectiğimiz yıl Gaziantepspor'a veren Frankfurt, "Bu kez çok dikkatliyiz. Para gelmezse transfere izin vermeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

ANTRENÖR İZİN VERİNCE SAMSUN'A GİTTİ

31 yaşındaki Gekas'ın ise sezon sonuna kadar düşme hattında yer alan Samsunspor'dan 800 bin alacağı bildirildi. Frankfurt'un Gekas'a sözleşmesinin biteceği sezon sonuna kadar ödeyeceği de hesaplanırsa, yaklaşık 1 milyon Euro kulübün kazançlı olduğu kaydedildi. Antrenör Armin Veh, "Transfer herkes için hayırlı olsun" diyerek onay verdi.

Eintracht Frankfurt'un menajeri Bruno Hübner'in Wolfsburg'un satış listesinde olduğu forvet oyuncuları Patrick Helmes(27) ve 28 yaşındaki Srdjan Lakic'le prensip anlaşmasına vardığı belirtildi. Frankfrt ayrıca diğer Yunan Milli solbeki Georgios Tzavellas'ı Belçika'ya gönderecek, Rob Friend'i de FSV Frankfurt'a verecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz