Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İmrenerek izledik

Gençlik ve Spor Genel Müdürü (GSGM) Yunus Akgül, sporda, özellikle de futboldaki terörün bitirilmesi gerektiğini bunun için de üzerlerine düşen görevi yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Atilla ÖZDEMİR, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Feriye Lokantası'nda spor basını ile kahvaltıda bir araya gelen GSGM Akgül, 23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Trabzon'da gerçekleştirilecek 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'na yönelik çalışmaların bitme aşamasına geldiğini de ifade etti.

Trabzon'un eskiden bir futbol şehri olduğunu ancak son zamanlarda bir spor şehrine dönüştüğünü vurgulayan Akgül, sözlerini şöyle sürdüdü: "Trabzon'da yaptığımız tesisler İstanbul'da dahi yok. Orada muhteşem tesisler yaptık. Bir tek stadı oyunlara yetiştiremeyeceğiz. Oyunlarla birlikte Trabzon bir spor şehri olacaktır. Erzurum'da yapılan olimpiyatlarda bazı sıkıntılar çekmiştik. Ancak Trabzon'da organizasyon anlamında böyle sıkıntılar olmayacaktır."

Yunus Akgül, geçtiğimiz hafta içinde Digital Oyunlar Federasyonu kurduklarını açıkladı. GSGM Akgül, "Bilgisayar oyunları üzerinden turnuvalar düzenlenecek. İnternet kafelerdeki dijital oyunlar denetlenecek. Türkiye'ye gelen oyunlar kategorileri incelenecek. Playstation oyunları ile ilgili düzenlemeler yapılacak" diye konuştu.

LONDRA OLİMPİYATLARI

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, 2012 olimpiyatları hakkında da açıklamalarda bulundu. Akgül çok sayıda sporcunun buraya gideceğine inandığını şu sözlerle dile getirdi: "Dünya Güreş Şampiyonası'ndaki esas amacımız sportiftir. Buradan 2012 olimpiyat oyunlarına gidecek sporcularımızın büyük bir çoğunluğunun vize alacağını umuyorum"

"BURSASPOR'A VERİLEN CEZA AĞIR"

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bursaspor'a verilen cezalar konusundaki görüşlerini açıklayan Akgül, "Bana göre Bursaspor'a verilen ceza çok ağır. Bursaspor'a verilen ceza Sporda Şiddeti Önleme Yasası'nın hangi maddesine göre verildi. Bu cezanın yasa ile alakası yoktur. TFF, Futbol Disiplin Yönetmeliği'ne göre ceza verdi. Dışarıda olay çıkaranlar ise yeni yasaya göre ceza alacaklar" dedi.

Yunus Akgül, Futbol Federasyonu'nun vermiş olduğu cezalar konusunda fazla yorum yapmaktan kaçınarak, "Şu anda Federasyon'da bir seçim süreci var. Burada benim taraf olmam söz konusu değil. Seçimler bittikten sonra daha rahat açıklamalar yapabilirim" diye konuştu.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNİ İMRENEREK İZLEDİM"

Yunus Akgül, sporda, özellikle de futboldaki terörün bitirilmesi gerektiğini bunun için de üzerlerine düşen görevi yapmaya devam edeceklerini söyledi. Akgül, "Holiganizmin doğuş ülkesi İngiltere'ydi onlar bunu bitirdi, biz neden bitirmeyelim ?. Şampiyonlar ligi finalinde seyirci ve futbolcu iç içeydi, imrenerek izledik. Bizde de futbolun, spor ruhunun bu güzelliği ortaya çıkmalı" diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler