Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İmralı’dan medet ummak affedilmez

  ANKARA
  28.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın “İmralı’yla tekrar görüşme olabilir” sözlerine tepki göstererek, “İstanbul Milletvekilimiz Engin Alan başta olmak üzere, terörle mücadele eden kahramanları dört duvar arasına hapseden ve hukukun başına çuval geçiren AKP zihniyetinin, İmralı’dan hâlâ medet umması affedilmez bir hezeyandır” dedi.

  Yazılı açıklama yapan Bahçeli, şunları kaydetti:

  ? Bir yanda mütareke ve müzakere çağrıları süfli ağızlarca gündeme taşınıp PKK’ya umut aşılanırken, diğer yanda vatan evlatları hayatlarını kaybetmektedir. Hatta Başbakan Erdoğan kanın ve vahşetin sorumlusu olan İmralı canisiyle yeniden görüşülebileceğini, Adalet Bakanı da bebek katilinin sözde çözüm sürecine dâhil edilebileceğini vurgun yemişçesine dile getirmişlerdir. Terör destekçileri ve elebaşları pervasızca zehirlerini kusarken, teröriste haddini bildiren ve darbe heveslileriyle aralarına mesafe koyan milliyetçi - vatanseverlerden intikam alınması kimsenin yanına kalmayacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar, Doğu’da PKK, Batı’da AKP, Türk milletinin şeref ve bağımsızlık hakkını savunan değerli isimleri davalarından ve ideallerinden caydıramayacaktır. Terörle mücadeleye direnen diyalogcu taifesi ayıklanmalı, müzakereyle bir yere varılamayacağı anlaşılmalı, yeni Oslo girişimlerinin ağır sonuçlara neden olacağı bilinmeli ve yıkım koordinatörü başbakan yardımcısı görevinden azledilmelidir.

  Barzani kucaklaşması

  Bu kapsamda İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kısa kararın gerekçesi bir an önce açıklanmalı ve Yargıtay tahammül edilemez noktaya ulaşan haksızlığı mutlaka düzeltmelidir. Unutulmasın ki, Engin Alan ve arkadaşları, Tunceli Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun’a gencecik yaşta kıyan canilerle gece demeden gündüz demeden mücadele veren, kahramanlığın ve gözüpekliliğin sembol isimleridir. Hâlâ sınır ötesi terörist kamplar imha edilememiştir. Üstelik AKP, kongresinde terörün azmettiricisi ve besleyicisi peşmergeyi, Türk milletine nankörlük yaparcasına ağırlamayı planlamaktadır. Barzani, Başbakan Erdoğan’la kucaklaşacak ve alkışlanacaktır. Bu büyük bir hakaret ve yüzsüzlük örneğidir. AKP niyetinin ne olduğunu ahlaken açıklığa kavuşturmalıdır.                 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı