Imperial Tobacco Davidoff sigara markasının sahibi oldu

A.A
24.08.2006 - 18:14 | Son Güncelleme:

Uluslararası tütün şirketi Imperial Tobacco Grup, Davidoff sigaralarının bütün dünyadaki ticari marka haklarını Alman Federal Kartel Ofisi'nden alınan yetkiyle 540 milyon avroya Tchibo Holding'den satın aldı.

Imperial Tobacco'dan yapılan açıklamada, grubun 2002'de Alman Reemtsma şirketini devraldığından beri Davidoff sigaralarının uzun dönemli imtiyaz sahibi olduğu hatırlatıldı.

Imperial Tobacco Grup Üst Yöneticisi (CEO) Gareth Davis, Davidoff'un premium segmentteki en önemli uluslararası stratejik markalardan biri olduğunu belirterek, “Davidoff sigaraları Imperial Tobacco'nun başarılı performansında önemli bir yere sahip. Bu prestijli ürünümüzün dünya satışları, son 4 yılda giderek artıyor” dedi.

Bu satın alma ile markanın geliştirilmesi için de bir esneklik elde edildiğini vurgulayan Davis, Davidoff'a yapılacak yatırımları artırarak markanın dünyada daha da büyümesini hedeflediklerini kaydetti.

Davis, satın almanın, Davidoff markasının sigara harici tütün ürünlerinin sahibi olan Oettinger Davidoff Grup'la işbirliklerini daha da geliştireceğini, Imperial Tobacco ve Oettinger Davidoff Grup'un, bilgi birikimlerini ve uzmanlıklarını paylaşarak bu markayı bütünlük içerisinde yönetebileceğini belirtti.

Dünyanın 70 ülkesinde satılan Davidoff sigaralarının dünya çapındaki satışının 2006 yılı sonuna doğru 14 milyar adede ulaşması bekleniyor. Davidoff, Türkiye'de de premium segmentin önemli bir markası konumunda bulunuyor.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı