Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İmparator Tarık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Spor kamuoyu, zeki ve cesur Akdenizli'yi konuşuyor

Futbolun beşiği olarak anılan Ege'nin trilyonluk takımlarını bir bir devirip geçti. Geçen sezon şampiyonluğa taşıdığı Ispartaspor'un bayrağını şimdi de İkinci Lig'in zirvesinde dalgalandırıyor

ZİRVENİN GÜLÜ

Futbol otoriteleri, İkinci Lig'deki ilk sezonunda futbolun beşiği olarak anılan Ege'nin tahtını sallayan lider Ispartaspor'u ve inanılmaz başarısını konuşuyor. Geçen hafta Bucaspor'u 1-0 yenerek İkinci Lig İkinci Grup'ta zirveye bayrak diken pembe yeşilli ekip, çarşamba günü de İzmir'deki maçta futbol dersi verdiği Göztepe'den 1 puanı söke söke aldı ve liderlik koltuğuna sıkı sıkıya sarıldı.

EGE'Yİ SARSTI

Toplam değeri 225 milyar lira olan kadrosuyla, İkinci Lig'in en güçlü ekiplerinin yeraldığı grupta Ege'nin trilyonluk takımlarını bir bir deviren Isparta, spor otoritelerini şaşkına çevirdi. Pembe yeşilli ekibi aynı puanla (14) ikinci sırada takip eden Göztepe'nin bütçesi 5 trilyon. Spor kamuoyu, inanılmaz başarıyı gerçekleştiren Teknik Direktör Tarık Söyleyici ile öğrencilerini alkışlıyor.

TAŞ GİBİ TAKIM

Geçtiğimiz sezon Üçüncü Lig'de şampiyonluğa taşıdığı Ispartaspor'un bayrağını İkinci Lig'de de zirveye diken Söyleyici, ‘‘Göztepe maçı başarımızın tesadüfi olmadığını gösterdi’’ dedi. Futbolcuları için ‘‘Hepsi de trilyonluk rakiplerimizde forma giyenlerden daha değerli. Ispartaspor'u getirdikleri yer, futbolcularımın değerini anlatmaya yeterli’’ diyen Söyleyici şöyle devam etti:

YILDIZ ADAYLARI

‘‘İtiraf etmeliyim ki, bir futbolcu için benimle çalışmak çok zordur. Prensiplerime, oyun sistemime uymak her futbolcunun harcı değildir. Ama çok şanslıyım ki, gerçekten efendi, onurlu ve hedefi olan futbolcularla çalışıyorum. İnançla savaşan bu futbolcularımızla ligde daha çok iş yapacağız. İddia ediyorum; sezon sonunda Birinci Lig kulüpleri bu futbolcular için kapımızı çalacak.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler