Gündem Haberleri

  IMF yetkilisi yumurta atan öğrencilerden şikayetçi olmadı

  Selahattin BUDAKOĞLU / BURSA, (DHA)
  14.10.2011 - 12:03 | Son Güncelleme:

  BURSA Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ)düzenlenen 16’ncı İktisat Sempozyumu’na katılan IMF Türkiye Temsilcisi Mark Lewis’e yumurta atan öğrenciler, Lewis’in kendilerinden şikayetçi olmaması üzerine haklarında işlem yapılmadan serbest bırakıldı.

  Lewis’e yumurta atan aynı grup öğrenciler, bir süre önce de Uludağ Üniversitesi’nin akademik yılı açılışına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı, ’Parasız eğitim istiyoruz’ diyerek protesto etmiş ve Arınç’ın şikayetçi olmaması sonucu serbest bırakılmışlardı.

  Türkiye Ekonomi Kurumu’nun Uludağ Üniversitesi’nde dün gerçekleştirdiği 16’ncı İktisat Sempozyumu’nun ikinci oturumuna konuşmacı olarak katılan IMF Türkiye Temsilcisi Mark Lewis ’Öğrenci Kollektifleri’ adlı topluluğunun yumurtalı saldırısına uğradı. Salona izleyici gibi gelen öğrenciler, Lewis’in konuşma yaptığı sırada kendisine yumurta atıp, ’IMF defol bu memleket bizimdir’ yazılı pankart açtı. Saldırı karşısında Mark Lewis eğilerek konuştuğu kürsüyü kendisine siper ederken, güvenlik görevlileri tarafından salondan çıkartılan protestocu öğrenciler ise IMF Türkiye Temsilcisi’nin kendilerinden şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldı.

  ARINÇ’A YUMURTA ATACAKLARDI

  Protesto gösterisini gerçekleştiren ’Öğrenci Kollektifleri’ Grubu üyeleri, bir süre önce de Uludağ Üniversitesi’nin akademik yılı açılış törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı ’Parasız eğitim istiyoruz’ diyerek protesto etmişti. Bülent Arınç’ın şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakılan öğrencilerin üzerinden ise 20’ye yakın pişmiş yumurta bulunduğu açıklanmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı