Gündem Haberleri

  IMF: Türkiye ile ilişkimizin gelecekteki niteliğine Türk makamları karar verecek

  A.A.
  27.07.2007 - 09:59 | Son Güncelleme:

  Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Mesud Ahmed, mevcut programın sona ermesinin ardından Türkiye ile Fon arasındaki ilişkilerin niteliğine Türk makamlarınınkarar vereceğini söyledi.

  Mesud Ahmed'in Washington'daki IMF merkezinde düzenlediği brifingde, Türkiye ile IMF arasındaki ilişkilerin geleceğinin kamuoyunda tartışıldığı hatırlatılarak, Fon'un buna ilişkin görüşü soruldu. “Buna Türk makamları karar verecek” diyen Ahmed, IMF'nin, üye ülkelere çeşitli alternatifler sunduğunu ve bunlar arasında bir program çerçevesinde işbirliği, denetim işlevi ve diğer destek alanlarının yeraldığını kaydetti. Dış İlişkiler Direktörü Mesud Ahmed, “Türkiye ile çok yararlı ve yakın bir ilişkimiz oldu ve biz, bunun ileriye gideceğini umut etmeyi sürdürüyoruz” dedi.

  Türkiye ile halen 10 milyar dolarlık IMF destekli programın sürmekte olduğunu hatırlatan Ahmed, buprogramın sona ermesinin ardından gelecek dönemdeki ilişkinin niteliğine Türk makamlarının kararvereceğini belirtti.
  Mesud Ahmed, “ancak ilişkimizin şekli ne olursa olsun, makroekonomik ve finansal istikrara yönelik, Türkmakamlarıyla çalışmaya ve onların çabalarını desteklemeye hazır olacağız” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı