Ege Haberleri

EGE

  İmdadına Başkan Şenol yetişti

  İZMİR, (DHA)
  01.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 01.10.2011 - 01:58

  İzmir’de, Aysel-Hekim Temel çiftinin ortanca çocuğu olan Leyla Temel, kendisinden bir yaş büyük olan ağabeyi Veysi gibi, doğumla lösemiyle tanıştı.

  14 yaşındaki ilköğretim 8. sınıf öğrencisi genç kız, sadece lösemiye değil, yoksulluğa karşı da ailesiyle birlikte direnmeye çalışıyor. Gaziemir’deki Mustafa Kemal Paşa İlköğretim Okulu’nun parmakla gösterilen başarılı öğrencisi Leyla’nın hayallerini doktorluk süslüyor. Seviye Belirleme Sınavı’nda 6. sınıfta 392 olan notunun geçen eğitim yılında 374’e düşmesi genç kızı karamsarlığa sürükledi.

  Şimdi umut dolu

  Dört yıl önce kaza sonucu bel fıtığı olduğundan çalışamayan Hekim Temel ve kızı Leyla’nın imdadına, Gaziemir Belediyesi yetişti. Geçen yıl hizmete açılan Gaziemir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin (GAZİGEM) verdiği ücretsiz dershane hizmeti Leyla’nın yüzünün yeniden gülmesini sağladı.

  Bu yıl bin 800’e yakın öğrenciye hizmet veren GAZİGEM’e, kayıt dönemini kaçırdığı halde Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un talimatıyla alınan Leyla, şimdi umut dolu. Bugüne kadar yakınları arasında ve hastanelerden kendisi ve ağabeyi için uygun ilik bulunamayan genç kız, “Bir gün mutlaka iyileşeceğim, doktor olup, çocukları mutlu edeceğim” dedi. Baba Hekim Temel ise çalışabileceği bir iş ve tedavi masrafları için yardım bekliyor, “Bulabilirsem, gündelik işlerde çalışıyorum. Evin yükü dört yıldır eşimin üstünde. Bense iki çocuğumun tedavisine koşuyorum. Hastalığın seyrinin geciktirilmesi için onların iyi beslenmesi gerekiyor. Ama elimizden bir şey gelmiyor. Yurtdışından uygun iliğin araştırılması için gereken parayı da bulamadık” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı