« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İmdada ‘Baba’ yetişti

Kartal, Demba Ba’nın Çin’e transfer olmasıyla kulübün kasasına giren 11 milyon Euro’yla oyuncuların alacaklarını kapattı. Türkiye Futbol Federasyonu’na lisans ücreti de, bu para sayesinde yatırıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ taraftarının sevgilisi olan, adına şarkılar bestelenen Demba Ba, Çin’in yolunu tuttu ama hâlâ eski takımını sırtlıyor! Siyah beyazlı ların daha önce Spor Toto’dan almayı hedeflediği 100 milyon liralık parayı, yeni kurulacak hükümet bürokrasisinin ödeyeceği belirtildi. Eli kolu bağlanan yönetim, Ba’dan gelen bonservisle rahatladı. Beşiktaş, futbolculara olan ödemelerin yanı sıra ekonomik sıkıntı nedeniyle lisans çıkartamama sorunu ile karşılaştı.

SIKINTILAR ÇÖZÜLDÜ

Birçok kredi beklentisi ve Spor Toto’nun desteği, hükümetin kurulamaması nedeniyle durdu. Demba Ba’dan gelen 11 milyon Euro’dan, futbolcuların Avrupa Ligi ve Süper Lig’de oynayabilmesi için çıkartılacak lisansların ödemesi yapıldı. Beşiktaş, TFF’ye gerekli ücreti yatırdı. Yöneticiler, “Kredi imkanlarımız ve Spor Toto’dan alacağımız destek vardı. Fakat seçimler sonrası bunlar, yeni hükümetin bürokrasisine aktarıldı. Bu da bizleri sıkıntıya soktu. Ama Demba Ba sayesinde rahatladık” dedi.

QUARESMA’YA 1.3 MİLYON €

PORTO forması giyen eski yıldızı Ricardo Quaresma ile büyük ölçüde anlaşmaya varan Beşiktaş’ın, Portekizli’ye senelik 1.3 milyon Euro granti ücret vereceği öğrenildi. Siyah beyazlıların, Porto Kulübü’ne ise bonservis ücreti olarak 1 milyon Euro ödeyeceği belirtildi. Siyah beyazlılar 2011 yılında Quaresma için Inter’e 7.3 milyon Euro, Portekizli’ye yıllık 3.7 milyon Euro vermişti.

MARİO GOMEZ’DE MUTLU SON YAKIN

BEŞİKTAŞ yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri Ahmet Ürkmezgil, transferler konusunda Radyospor’a konuştu. Ürkmezgil, “Gomez transferiyle ilgili arkadaşlarım uğraşıyorlar. Sanırım geriye sadece detaylar kaldı” dedi.

N’DOYE KARTAL OLUYOR

İNGİLİZ Daily Mail Gazetesi’nin haberine göre, forvet arayışlarını hızlandıran Beşiktaş, Dame N’Doye konusunda Hull City ile anlaştı. Siyah beyazlıların, Senagalli’nin bonservisi için 3.5 milyon Euro ödeyeceği bildirildi. Haberde Beşiktaş’ın N’Doye ile haftalık 60 bin Pound’a (248 bin TL) anlaşmaya vardığı kaydedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler