KAYSERİ HABERLERİ

İmarlı Gelişmenin Ve Ekonominin Göstergesi Elektrik Trafoları

IHA
01 Temmuz 2015 - 12:20Son Güncelleme : 01 Temmuz 2015 - 12:21

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, BİR ŞEHİRDE KESİNTİSİZ VE SÜREKLİ ELEKTRİK AKTARIMININ SON DERECE ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bir şehrin imar, plan ve sağlık yapılanması ile ekonomik kalkınmasının en büyük göstergesinin enerji kullanımındaki miktar ve kesintisiz olmasının büyük önemi olduğunu bildirdi.
Enerjinin üretimi ve kullanımının ülke için ekonomik kalkınmışlığı ile direkt olarak bağlantılı olduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bir şehirde kesintisiz, sürekli ve düzenli bir elektrik aktarımının, ulaşımının ve kesintisiz olmasının son derece önemli olduğunu kaydetti.
Melikgazi Belediyesi olarak 81 mahallede kesintisiz bir enerji aktarımı için elektrik trafoları için yer tahsis ettiklerini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
6 MAHALLEDE 12 TRAFO MERKEZİ İLE KESİNTİSİZ ENERJİ AKTARIMI
“Melikgazi büyüyor ve gelişiyor. Ancak bu planlı ve düzenli bir büyüme ve gelişmedir. Gecekondu yapılmamaktadır. Kentsel dönüşüm ile şehrimiz, modern yapılarla yaşanabilir mahallelere kavuşmuştur. Her geçen gün planlı bir şekilde büyüyen Melikgazi’de ekonomik gelişmişlik sağlanmaktadır. Bir şehrin enerji aktarımı ve harcaması o şehrin kalkınmışlığının göstergesidir. Bu nedenle enerjiye büyük önem veriyoruz. Son olarak Tınaztepe, Kocatepe, Selimiye, Alpaslan, Hürriyet, Becen, Erenköy, Anbar ve Ağırnas Mahallerinde olmak üzere toplam 12 ayrı alanda elektrik trafo binası için arsa tahsisinde bulunduk. Melikgazi Belediyesi olarak enerji aktarımı ile hem binaların, evlerin, parkların aydınlatmasının sürekliğini sağlıyor hem de bu semtlerde bulunan sanayi ve KOBİ tesislerin üretimine katkı sağlayarak ekonomiye güç katıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden İmarlı Gelişmenin Ve Ekonominin Göstergesi Elektrik Trafoları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İmarlı Gelişmenin Ve Ekonominin Göstergesi Elektrik Trafoları haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
24 Ağustos 2017, Perşembe
 • İmsak
  04:07
 • Guneş
  05:53
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:29
 • Yatsı
  21:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı