İmar'da imza yetkisi komedisi

Hürriyet Haber
31.10.2003 - 10:14 | Son Güncelleme:

İmar Bankası'nda eski yönetimin, yetkili personelin imza yetkisiyle ilgili "garip" bir uygulaması daha ortaya çıktı. Banka'nın eski yönetiminin, Adabank'a geçmesine karşın, personelin A grubu imza yetkisini iptal etmediği belirlendi.

İmza yetkisiyle ilgili durum, İmar Bankası Yönetim Kurulu'nun, Genel Müdürlük Personel Müdürlüğü'nün önergesiyle gerçekleştirdiği toplantıda ortaya çıktı.

İmar Bankası'nın Menkul Kıymetler Müdürlüğü kadrosunda 1 Temmuz 1991'de göreve başlayan Nilgün Bozkurt adlı personele, 26 Mayıs 1992 tarihinde müdür yardımcısı ünvanıyla A grubu imza yetkisi verildi. Aynı personel 1 Temmuz 1994'te Adabank'a geçti, bir yıl sonra da yeniden İmar Bankası'na döndü. Nilgün Bozkurt adlı personel, 31 Aralık 1996 tarihinde yeniden Adabank kadrosuna geçirildi. Bu gidiş gelişler sırasında, sözkonusu personele 26 Mayıs 1992'de müdür yardımcısı sıfatıyla verilen A grubu imza yetkisinin eski yönetim tarafından iptal edilmediği belirlendi. Bu durumun farkına varan İmar Bankası'nın yeni yönetimi, bu ayın ortalarında aldığı kararla, Nilgün Bozkurt'un imza yetkisini iptal etti.

Bu arada, İmar Bankası Yönetim Kurulu, Banka'nın Köln Temsilciliği'nde görev yapan ve B grubu imza yetkisi taşıyan Necdet Canbulat'ın iş akdinin feshini kararlaştırdı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı