Gündem Haberleri

  İmamın yalanı DNA'ya takıldı

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  25.10.2003 - 01:53 | Son Güncelleme:

  Cinayeti arkadaşının işlediğini iddia eden imam, kurbandan gasp edilen paranın üzerindeki kanın kendisine ait olduğu DNA raporuyla ortaya çıkınca şok oldu.

  ADANA'da 40 yerinden bıçaklanan Murat Aslan'ı arkadaşı Burhan Gedik'in (23) öldürdüğünü iddia eden imam Abdullah Aktaş'ı (27), DNA sonuçları yalanladı. DNA analizlerinde, öldürülen Aslan'dan gasp edilen kanlı paralarda imam Aktaş'ın kan örnekleri bulundu. 17 Temmuz'da, ziraat yüksek mühendisi ve aynı zamanda lokanta sahibi olan Murat Aslan'ın cesedi minibüsünün içinde bulunmuştu. Polis, katil zanlılarının, Aslan'ın dini toplantılarda bir araya geldiği imam Abdullah Aktaş ve imamın gasptan sabıkalı arkadaşı Burhan Gedik olduğunu belirledi. Aktaş yakalanırken, Gedik kaçtı.

  İki bıçakla öldürdü

  İmam Aktaş ilk ifadesinde cinayeti şöyle anlattı: ‘‘Burhan'la bilardo salonundan çıkarken Murat Aslan'la karşılaştık. Bizi aracına aldı. Bilardo salonundan çıktığımızı duyunca ‘Şerefsiz, edepsiz. İmamsın nasıl bilardo oynarsın?' diye kızdı. Burhan da ‘Nasıl konuşuyorsun?' diyerek cevap verdi. Murat kornaya basınca Burhan panikledi. Bıçakla Murat'ın boğazını kesti. Kan üzerime sıçradı, o sırada elim kesildi. Burhan ikinci bıçağını da çıkartıp rastgele sapladı. Parasını almadan kaçtık. Ben öldürmedim. Burhan öldürdü.’’ Polis, sanıkların kaçarken bindikleri taksiye verdikleri üzeri kanlı paraları DNA testine gönderdi.

  Rapor açıklandı

  5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dünkü duruşmada, Kriminal Polis Laboratuvarı'ndan gelen DNA sonuçlarında taksiciye verilen 5 milyon liranın üzerindeki kanların imam Aktaş'a ait olduğu açıklandı. Ayrıca, 1 milyon lirada Aktaş ile firardaki arkadaşı Gedik'e ait olduğu sanılan kan örnekleri bulundu. ‘Gasp amacıyla adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis istemiyle yargılanan ve rapor karşısında şaşkına dönen imam Aktaş'ın duruşması ertelendi.

  Diğerini de yakalayın

  Lokantacının ablası Pervin Aslan, ‘‘Kardeşimin o gün bankadan 20 bin Euro ile 10 milyar lira para çekecekti. Onu parası için öldürdüler. Diğer katil de yakalansın’’ dedi. Ancak bankadan paranın çekilmediği belirlendi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı