MALATYA HABERLERİ

İmam Hatipliler Terör Olaylarını Kınadı

IHA
16.09.2015 - 19:29 Son Güncelleme :

MALATYA İMAM-HATİPLİLER DERNEĞİ BAŞKANI İBRAHİM KAYADUMAN, DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISI İLE SON GÜNLERDE ARTAN TERÖR SALDIRILARINI KINADI.

IHA

Malatya İmam-Hatipliler Derneği Başkanı İbrahim Kayaduman, düzenlediği basın toplantısı ile son günlerde artan terör saldırılarını kınadı.
Son zamanlarda İslam coğrafyasında oynan oyunların Türkiye’de oynanmak istediğini ifade eden Kayaduman, “Oynanan bu oyunun arkasında batının ve ABD’nin olduğunu biliyoruz. Öncelikle bu çirkin tezgahı ve işlenen cinayetleri şiddetle kınıyoruz. Teröre lanet okuyoruz. Biz imam hatipliler olarak bu toplumun harcı misali Edirne’den Van’a, Sinop’tan Mersin’e kadar bütün il ve ilçelerde varız. Cizre’de, Şırnak’ta, Hakkari’de de bizler varız. Güzel yurdumuzun her neresinde bir olay olsa ondan biz etkileniriz çünkü biz imam hatipliler oralarda yaşıyoruz” diye konuştu.
Türk milletini ayırmaya çalışıldığını söyleyen Kayaduman, “Ülkemizin doğusunda meydana gelen terör olaylarında öncelikle bölgede yaşayan Kürt kardeşlerimiz etkilenmekteyse de aslında bütün Anadolu’nun bağrına ateş düşmüştür. Bizleri Türk-Kürt, Alevi-Sünni diye ayırmaya kalkanların hevesleri inşallah kursaklarında kalacaktır” dedi.
Kayaduman, “İnancımız gereği üstünlük ancak takva iledir. Müslüman’ın Türk olması Kürt olması veya Arap olması hiçbir şeyi değiştirmez. Ne mutlu Müslüman’ım diyene ve ne mutlu bu vatan için canını veren Anadolu’nun yiğit evlatlarına” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden İmam Hatipliler Terör Olaylarını Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 19 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İmam Hatipliler Terör Olaylarını Kınadı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:06
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı