SİİRT HABERLERİ

İmam Hatipliler Derneği’nden Seçmeli Din Dersi Çağrısı

IHA
15.02.2016 - 14:52 |Son Güncelleme :

ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ, 19 ŞUBAT 2016 TARİHİNDE SONA ERECEK SEÇMELİ DERSLER KONUSUNDA VELİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU.

IHA

Önder İmam Hatipliler Derneği, 19 Şubat 2016 tarihinde sona erecek seçmeli dersler konusunda velilere çağrıda bulundu.
Çeşitli sivil toplum örgüt temsilcilerinin katılımıyla Memur-Sen il binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Önder İmam Hatipliler Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü ve SİMYADER Başkanı Necmettin Çiçek, öğrencilerin Temel Dini Bilgiler, Hz. Muhammed’in Hayatı, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini tercih etmeleri hususunda teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Seçmeli dini derslerin aynı zamanda çocukların ve milletin geleceğini de seçilmiş olacağını aktaran Çiçek, dernek olarak eğitimin her alanında söz sahibi olmaya ve yapılan çalışmalarla gençleri geleceğe taşımaya gayret gösterdiklerini kaydetti. Çiçek, "2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde 4.ve 8.sınıfta eğitim gören çocuklarımız ve velileri için en önemli nokta ‘Seçmeli Dersler’ konusuydu. Genç yavrularımızın din, ahlak ve değerler dünyamızdan kopmaması adına Temel Dini Bilgiler, Hz. Muhammed’in Hayatı, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini tercih etmeleri hususunda onları teşvik etmeliyiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden İmam Hatipliler Derneği’nden Seçmeli Din Dersi Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Şubat 2016 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İmam Hatipliler Derneği’nden Seçmeli Din Dersi Çağrısı haberi güncellenecektir.

SİİRT NAMAZ VAKİTLERİ

13 Kasım 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:19
 • Güneş
  06:43
 • Öğle
  12:01
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:28
Sayfa Başı