BURSA HABERLERİ

İmam Hatip Mezunlarından Mısır Cumhurbaşkanına Mektup

IHA
10 Temmuz 2015 - 17:55Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 17:56

AÇIKLAMAYA BİR ÇOK SENDİKA VE STK KATILDI

IHA

Bursa İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) Mısır Cumhurbaşkanına Muhammed Mursi’nin idam cezasından vazgeçilmesi için mektup gönderdi.
BİHMED Mısır’da zulüm altındaki Mursi ve arkadaşlarına yapılan haksızlığın durdurulması için Mısır Cumhurbaşkanınaa, Mısır Adalet Bakanlığı’na ve El Ezher Üniversitesi’ne ortak bir mektup gönderdi. AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu İcra Heyeti Başkanı Burhan Sayılgan, İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, Memur-Sen Bursa İl Başkanı Numan Şeker, BEKSİAD Başkanı Halil Atalay, İlim Yayma Cemiyeti Bursa Şubesi Başkanı Zeki Alemdar, Ensar Vakfı Bursa Şube Başkan Yardımcısı Mutlu Keskin ve çok sayıda STK temsilcinin katıldığı basın açıklamasında, BİHMED Başkanı Kadir Oruç, mektubu okudu. Mursi ve arkadaşlarının uğradığı haksızlık ve zulüm Türkiye gençliği tarafından büyük tepkiyle karşılandığını yazan mektupta, “Mısır halkının önemli bir kısmının seçimlerde desteklediği bu insanların geleceği, artık bütün Müslümanlarla birlikte bizim de meselemiz ve gündemimiz haline gelmiştir. Onlar hakkında verilecek adaletsiz bir karar, her birimizin yüreğinde hak ettiği yankıyı bulacak ve asla unutulmayacaktır” ifadelerine yer verildi.
Verilen idam kararlarının uygulanmasının Mısır’da yeni bir kargaşa ve çatışma döneminin başlamasına sebep olacağı konusunda Mısır yöneticilerini uyarılırken, yapılacak tek şeyin Mursi ve diğer İhvan-ı Müslimin mensupları hakkındaki idam kararının kaldırılması ve onlara özgürlüklerinin iade edilmesinin sağlanması yazıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden İmam Hatip Mezunlarından Mısır Cumhurbaşkanına Mektup hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İmam Hatip Mezunlarından Mısır Cumhurbaşkanına Mektup haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı