İSTANBUL HABERLERİ

İmalat sanayi kapasite kullanım oranı yüzde 75.0'in altına indi

DHA
27.03.2017 - 15:00Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 27 Mart (DHA) - Türkiye genelinde imalat sanayi kapasite kullanım oranı (KKO) Mart ayında yüzde 75.00 düzeyinin de altına geriledi.
Merkez Bankası verilerine göre, Mart ayında imalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı, bir önceki aya göre 0.5 puan azalarak yüzde 74.9 düzeyine indi.
İmalat sanayi genelinde, mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı ise bir önceki aya göre değişmeyerek yüzde 74.6 düzeyinde kaldı.
Buna göre, Mart ayında mal gruplarına göre kapasite kullanım oranları değerlendirildiğinde, dayanıklı tüketim malları, yatırım malları ve ara mallarının üretimine bağlı kapasite kullanım oranlarında artış görülürken, gıda ve içecekler ile dayanıksız tüketim malları üretiminde azaldı. (Grafik)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden İmalat sanayi kapasite kullanım oranı yüzde 75.0'in altına indi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İmalat sanayi kapasite kullanım oranı yüzde 75.0'in altına indi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı