« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlyasova: Tüm kupalara talibiz

NBA takımlarından Milwaukee Bucks'ta geçirdiği sezonun ardından İspanyol ekibi Barcelona'ya transfer olan milli basketbolcu Ersan İlyasova, tüm kupaları kazanmak istediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ersan İlyasova, özellikle genç bir kadro oluşturmasının ve kendisine önemli sorumluluklar verilecek olmasının Barcelona'yı tercihindeki en önemli etkenler olduğunu söyledi.

Barcelona ile 1 artı 1 yıllık olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzalayan Ersan İlyasova, NBA'da Milwaukee Bucks formasıyla bu sezon 61 maça çıktığını anlatarak, "Oldukça iyi de oynadım. Takımdaki sakatlıklar sonrası elime geçen şansı iyi kullandığımı düşünüyorum. Fakat sonra takımımla anlaşamadık. Teklif alma hakkım da bulunmadığı için Avrupa'yı düşündüm. Barcelona'da tecrübemi artırıp yeniden NBA'ya dönmek istiyorum" dedi.

Barcelona'nın önemli bir yapılanma içinde olduğunu anlatan Ersan, "Çok üst seviyede bir takım. Zaten bu nedenle tercih ettim. Şimdi genç bir kadro kuruluyor. Bana da önemli sorumluluklar verilecek. Avrupa Ligi, İspanya Ligi ve İspanya Kral Kupası'nı kazanarak tüm kupaları elde etmek istiyoruz" diye konuştu.

"SERKAN ERDOĞAN YOLU AÇTI"

İspanya Ligi'nde TAU Ceramica forması giyerek burada oynayan ilk Türk oyuncusu olan, gösterdiği performansla da büyük övgüler alan Serkan Erdoğan'ın kendileri için önemli bir kapı açtığını söyleyen Ersan İlyasova, “Kerem Tunçeri ve Kaya Peker'in de başarılı olması bana göre İspanya Ligi'nde Türk oyunculara kapıları açtı” ifadesini kullandı.
Milli takım kampında Serkan ile Kaya'dan İspanya ile ilgili bilgiler alacağını söyleyen genç oyuncu, “ABD'ye bile uyum sağlayabileceğimi düşünmezken hemen alıştım. İspanya'ya da hızlı bir şekilde alışırım” dedi.
Öte yandan, Serkan Erdoğan ise Ersan İlyasova'nın Barcelona'ya transferiyle ilgili değerlendirmesinde, “Barcelona çok iyi bir oyuncu aldı. Ersan kalitesiyle İspanya Ligi'nde hemen adından söz ettirecektir” şeklinde konuştu.
(MFD-BE-GKH)

10:22 18/07/07"

Bunları da Beğenebilirsiniz