Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İller Duygu Çetav ile anlaştı

Aroma Kadınlar Birinci Voleybol Ligi'ni 5. sırada tamamlayan İller Bankası, transfer sezonunu açtı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ligde sırasıyla Fenerbahçe Acıbadem, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, Eczacıbaşı Vitra ve Galatasaray Medical Park gibi yüksek bütçeli ve güçlü takımların ardından 5. sırada yer alma başarısını gösteren Başkent ekibi, transferlere hızlı başladı.

İlk olarak iç transferde sözleşmesi biten orta oyunculardan Kazak Alesya Safranova, Belaruslu smaçör Marina Tumas, Bulgar smaçör Aneta Germanova ve libero Ebru Ceylan ile sözleşme yenileyen ekip ayrıca, yardımcı antrenör Fatih Işıldar ile de yeniden sözleşme imzaladı.

Kulüp, dış transferde ise Yeşilyurt Kulübü'nün alt yapısından yetişen ve farklı kulüplerde forma giyen pasör Duygu Çetav ile anlaşma sağladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, Avrupa'nın en iyi liglerinden biri olan Aroma Bayanlar Birinci Ligi'nde, 2010-2011 sezonu sonunda lig ve Teledünya Türkiye Kupası'nda gelinen noktayla sezon başında konan hedeflere ulaşıldığı ve bunun mutluluğunun yaşandığı kaydedildi.

İller Bankası Spor Kulübü'nün bayan voleybolunda bir marka olmaya devam ettiği belirtilirken, “Türk voleyboluna her yıl bir genç” sloganıyla yola çıkan kulüp yönetiminin, aynı anlayışı bu yıl da devam ettirdiği ifade edildi.

Her yeni sezonda alt yapılardan yetiştirdiği genç ve yetenekli sporcuları (A) takım kadrosuna dahil eden Başkent ekibinde, gelecek sezon da aynı anlayışla bu başarıları daha da iyi noktalara taşımak amacıyla çalışmalara devam edildiği kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz