Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İllegaliteye ülkemizde asla yer yok

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  15 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ocak 2012 - 23:45

  Başbakan Tayyip Erdoğan, KCK operasyonlarına yönelik bazı kesimlerde rahatsızlıkların olduğunu belirterek, “İllegaliteye asla ülkemizde yer olmayacak” dedi.

  Kadıköy Ayrılık Çeşmesi İstasyonu’nda düzenlenen törenle Marmaray Projesi’nde ilk ray kaynağını makinenin butonuna basarak yapan Başbakan Erdoğan, konuşmasında özetle şunları söyledi: “Ne ekonomide ne yatırımlarda ne projelerimizde ne de demokraside Türkiye bir adım bile geriye gitmez, gidemez ve gitmeyecek. Şu son günlerde özellikle bu KCK operasyonlarına yönelik bazı kesimlerde rahatsızlıkların olduğunu görüyoruz, duyuyoruz. Bu ülke, teröre bulaşan, terörün içinde olan, teröre yataklık yapan kim olursa olsun, yasaları çiğneyen kim olursa olsun, bütün bunlara karşı biz, güvenlik güçleri, yargının vermiş olduğu bütün kararlara uygun bir şekilde, hukukun çerçevesi içerisinde bu adımları atacağız, sümenaltı etmeyeceğiz geçmişte olduğu gibi. İllegaliteye asla ülkemizde yer olmayacak. Biz herşeyi yerin üstünde görmek istiyoruz. Eğer demokratik parlamenter sisteme inanıyorlarsa o zaman parlamentonun çatısı altında bu mücadele hukuk çerçevesi içerisinde yürümeli, yürür ama yeraltından bu işleri götürmeye çalışırsanız o zaman tabii ki karşınızda bu ülkenin yargısını bulacaksınız, tabii ki güvenlik güçlerini bulacaksınız.

  Bu mücadelede kararlıyız

  Bu mücadelede sonuna kadar kararlı bir şekilde yürümeye mecburuz. Bunun için de bu adımı atacağız ve ülkemizi en ideal noktada olduğu, ekonomide büyümeyi en güzel şekilde yakaladığı bir dönemde bunu provoke etmeye de asla müsaade etmeyeceğiz. Biz 9 yıl boyunca çıtayı her an yükselterek bugünlere ulaştık. Yükseklere çıkardığımız çıtanın aşağı düşmesine, aşağı çekilmesine izin vermeyiz. Münferit bazı hadiselerden yola çıkıp, o hadiseleri de olduğundan farklı yorumlayıp Türkiye için karamsar senaryo üretenlerin, Türkiye için kaos senaryoları üretenlerin hayalleri hiç şüpheniz olmasın boşa çıkacaktır.

  Ayağımıza kurşun sıkmayız

  Hiç kimse ülkeye umutsuzluk, karamsarlık pompalamasın. Hiç kimse, yürütülen karalama kampanyalarına, üretilen kara senaryolara, acı hadiseler üzerinden yapılan istismar girişimlerine kulak asmasın. Biz kendi eliyle yaptığını yıkanlardan, kendi ayağına kurşun sıkanlardan asla olmayız. Biz iktidara geldiğimizde deyim yerindeyse Ankara’nın etrafında aşılmaz duvarlar, sağır duvarlar vardı. 80 vilayetin sesi Ankara’ya ulaşamıyordu. Ankara değil 80 vilayete kendi kendisine dahi çözüm üretemiyordu. Biz o duvarların tamamını ortadan kaldırdık. Biz Ankara’nın dehlizlerinde, labirentlerinde, derin koridorlarında kaybolmadık. Tam tersine tüm o dehlizleri, labirentleri, derin koridorları ve derin ilişkileri deşifre ettik.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı