Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘İllallah’ dedirten ANAP'lı milletvekili

  Hürriyet Haber
  28 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 28 Eylül 1998 - 00:01

  Torpilleriyle, bürokratları canından bezdiren ANAP Kırıkkale Milletvekili Recep Mızrak, Kırıkkale'deki bir düğünde ortalığı ayağa kaldırdı. Mızrak, peş peşe silah sıkıp panik yaşatırken, yanına gelen polisleri de ‘‘Siz kim oluyorsunuz da neşemizi bozuyorsunuz?’’ diye kovdu.

  Densizliği yüzünden daha önce de Sanayi ve Ticaret Bakanı Yalım Erez tarafından makamından kovulan ANAP Kırıkkale Milletvekili Recep Mızrak, önceki gece de Kırıkkale'yi Teksas'a çevirdi.

  Kırıkkale Çanlıözü 67. Sokak'tan önceki gece peş peşe silah sesleri yükseldi. Gece yarısı duydukları silah sesleriyle paniğe kapılan şehir sakinleri 155 polis imdat telefonunu arayıp, ‘‘Çatışma var galiba. Peşpeşe silah sesleri yükseliyor’’ şikayetinde bulundular. Belirtilen adrese giden polis ekibini ANAP'lı Mızrak, ‘‘Ben milletvekiliyim. Siz kim oluyorsunuz da benim katıldığım bir düğünde neşemizi bozuyorsunuz?’’ diyerek polisleri kovdu.

  Karşılarında milletvekilini görünce içeri giremeyen polisler, çevrede yaptıkları araştırmada, silahların Recep Mızrak tarafından sıkıldığını belirlediler. Polisler sadece tutanak tutmakla yetindiler.

  ‘‘İLAHİCİ’’NİN DE TORPİLİ

  Olay milletvekili Recep Mızrak'ın adı, geçtiğimiz hafta İstiklal Marşı'nı ilahi gibi yorumlayan Mükerrem Aydın olayında da geçmişti.

  İlahici Mükerrem Aydın'ı kürsüye davet eden Tarım Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürü Gürbüz Mızrak'ın, Recep Mızrak'ın amcaoğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Recep Mızrak tarafından korunan Gürbüz Mızrak, İstiklal Marşı'nın ilahi gibi okunması olayını Bakan Mustafa Taşar'dan gizlediklerini itiraf etmiş ve ‘‘Bu meseleyi aramızda uyutmaya çalışıyorduk’’ demişti.

  EREZ ODADAN KOVMUŞTU

  Recep Mızrak, yakınlarını işe aldırma konusunda bakan ve bürokratları ‘İllahlah’ dedirten bir isim olarak tanınıyor. Kapı çalmadan, randevu almadan bakanların odasına girdiği öne sürülen Mızrak, bu tutumundan ötürü Sanayi ve Ticaret Bakanı Yalım Erez tarafından bakanlıktan kovulmuştu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı