TEKİRDAĞ HABERLERİ

İlkyardım kurslarında 6’ncı dönem eğitimleri başladı

DHA
30.03.2017 - 14:02Son Güncelleme :
DHA

SÜLEYMANPAŞA(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ’ın Süleymanpaşa Belediyesi ilkyardım eğitimlerinde 6’ncı dönem kursiyerlerine yönelik eğitimlere başladı.
Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü eğitmenleri tarafından Süleymanpaşa Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimlerde, kursiyerlere temel ilk yardım bilgisinin yanı sıra uygulama eğitimleri de veriliyor.
İlkyardım konusunda farkındalık yaratmak ve yanlışların önüne geçip doğruları öğretmek üzere başlatılan eğitimlerde, vatandaşların acil durumlarda ilk müdahale konusunda bilgilendirilip eğitilmesi hedeflenirken dört hafta boyunca devam edecek eğitimlerde kursiyerler 16 saatlik ilk yardım eğitimi almış olacak.
İLK YARDIM BİLGİSİ İLE BİRLİKTE UYGULAMA EĞİTİMİ DE VERİLİYOR
Eğitim kapsamında katılımcılara genel ilk yardım bilgileri, hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi ve pratik eğitimi, temel yaşam desteği ve pratik eğitimi, kanamalarda ilk yardım ve pratik eğitimi, yaralanmalarda ilk yardım ve pratik eğitimi, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, hayvan ısırmalarında ilk yardım, burun, göz ve kulağa yabancı cisim kaçmasında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım ile hasta taşıma teknikleri ve pratik eğitimleri verilecek.
7’NCİ DÖNEM KURS BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLANDI
Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak gerçekleştirilen ilkyardım eğitimlerinin 7’nci dönemi için de kayıtlar alınmaya başlarken yeni dönem kayıtları için 0 850 450 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’nden dahili 3212 tuşlanarak başvuru yapılabilecek.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden İlkyardım kurslarında 6’ncı dönem eğitimleri başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlkyardım kurslarında 6’ncı dönem eğitimleri başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı