KIRIKKALE HABERLERİ

İlkyardım eğitimleri sürüyor

DHA
04.04.2016 - 11:07Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)-KIRIKKALE'de son 3 ayda 100 kişi, ilk yardım temel eğitimi gördü. Hayatın her döneminde ve her ortamda kaza ve yaralanma riski bulunduğu belirtilirken, bu gibi durumlarda müdahalede bulunan kişilerin ilkyardım eğitimi almış olmalarının, yaşamın sürdürülmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynayacağına dikkat çekildi.
Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun yaptığı açıklamada, "Ülkemizde ev, iş yada trafik kazaları ve doğal afetler nedeni ile çok sayıda vatandaşımız yaşamını kaybetmekte yada sakat kalmaktadır. Bu gibi durumlarda olay yerinde her zaman bir sağlık görevlisi olamayacağı için olaydan etkilenen ya da ortamda bulunan kişilerin kendilerine veya başkalarına yapacakları ilkyardım uygulamaları son derece önemlidir" dedi. ilkyardım eğitimi almamış kişilerin, ilkyardım uygulamalarında bulunmalarının sakıncalı sonuçlar doğurabileceğine dikkat çeken Dr. Uzun, şunları kaydetti:
"İlkyardım uygulayacak olan kişilerin, mutlaka ilkyardım eğitimi almış olmaları, öncelikli amaçlarının kişilere zarar vermemek olduğunu bilmeleri ve hayati tehlike oluşturabilecek müdahalelerde bulunmamaları son derece önemlidir. Bu amaçlar doğrultusunda 2016 yılı ilk 3 ayı içerisinde Kamu kurum ve kuruluş çalışanı ile özel sektörde çalışan yaklaşık 100 vatandaşımıza Müdürlüğümüz Konferans salonunda Temel İlkyardım Eğitimi verilmiştir. Sınav sonunda başarılı olan katılımcılara İlkyardımcı sertifikası ve kimlik kartları verilmiştir".
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden İlkyardım eğitimleri sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2016 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlkyardım eğitimleri sürüyor haberi güncellenecektir.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:05
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı