ANTALYA HABERLERİ

İLKYAR Kaş'ta öğrencilerle buluştu

DHA
29.03.2016 - 11:02Son Güncelleme :

İLKYAR Kaş'ta öğrencilerle buluştu

DHA

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş İlçesi'ne gelen İlköğretim Okulları Yardım Vakfı (İLKYAR) gönüllüleri ortaokul öğrencileriyle buluştu, onlar için çeşitli etkinlikler düzenledi.
İLKYAR Vakfı Başkanı Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makine Mühendisliği Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Vural önderliğinde, ODTÜ, Denizli Pamukkale ve Mersin Üniversitesi'nden öğretim üyesi ve öğrenciler Kaş'ta çeşitli etkinlikler düzenledi. Gönüllüler, 2 gün boyunca Sütleğen Yatılı Bölge Ortaokulu ve Kasaba Şehit Yusuf Polat Yatılı Bölge Ortaokulu'nda eğitim öğretim gören 200'e yakın öğrenciyle buluştu.
İLKYAR Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Vural da 2 gün boyunca öğretmenlere öğrenme yöntemleri konusunda bilgi verdi. Vakıf üyeleri her iki okulun da kütüphanesine yüzlerce kitap hediye etti. Çocuklarla birlikte kitap okuyarak, okumanın da önemini allattılar.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, "İLKYAR Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Vural ve ekibi, öğretmen ve öğrencilerimize yaparak, yaşayarak öğrenme konusunda çok önemli deneyimler kazandırdı. İki okulumuza ve öğrencilerimize yüzlerce kitap hediye ettiler. Öğrenme ve okuma konusunda öğretmen ve öğrencilerimize, önemli bir motivasyon verdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İLKYAR Kaş'ta öğrencilerle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İLKYAR Kaş'ta öğrencilerle buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı