İZMİR HABERLERİ

İlkokuldan 50 dekarlık orman

DHA
28.03.2017 - 10:32Son Güncelleme :

İZMİR'in Buca ilçesi'ndeki Süleyman Bilgen İlkokulu, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak Bayındır-Zeytinova ağaçlandırma sahasında 50 dekarlık alanda orman oluşturdu.

DHA


Oluşturulan ormanda düzenlenen fidan dikim törenine Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Buca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Canpolat, Zeytinova eski Belediye Başkanı Ali Doğu, okul Müdürü Mustafa Işık, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Süleyman Bilgen İlkokulu Müdürü Mustafa Işık, "Çocuklarımıza sosyal amaçlı bir projede paydaş olduklarından dolayı ve büyük destek sağlandıklarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha büyük projelere adım atacağız" diye konuştu.
Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, ağaçlandırma alanında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve eski Zeytinova Belediyesi işbirliği ile 2008 yılında başlayan çalışma hakkında bilgi verdi. Zeytinova eski Belediye Başkanı Ali Doğu da, 2008 yılında başlayan çalışmada dikilen fidanların 10 yaşına geldiğini söyledi.
Konuşmaların ardından Süleyman Bilgen İlkokulu öğrencileri hazırladıkları şiirleri okudu ve gösterileri sergiledi. Gösterilerin ardından Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Süleyman Bilgen İlkokulu Müdürü Mustafa Işık'a günün anısına plaket takdim etti. Ardından fidanlar toprakla buluştu.


 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İlkokuldan 50 dekarlık orman hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 10 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlkokuldan 50 dekarlık orman haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı