ANTALYA HABERLERİ

İlkokulda tam gün tepkisi

DHA
03.05.2017 - 14:55Son Güncelleme :
DHA

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Necati-Fatma Dölen İlkokulu'nda gelecek eğitim- öğretim yılından itibaren tam gün eğitime geçilecek olması nedeniyle öğrenci velileri sınıf mevcutlarının 25'ten 44'e çıkacak olması ve derslik sayısının yetersiz kalacağı gerekçeleriyle imza toplayarak karara karşı çıktı.

Okul önünde toplanan 20 kadar veli, basın açıklaması yaparak kararı protesto etti. Veliler adına Tüm Öğrenci Velileri İşbirliği Derneği (TÖVİŞ) Genel Başkanı Feray Atalay açıklama yaptı. Yaklaşık 800 öğrencisi ve 16 dersliği bulunan okulda yarım gün olarak devam eden eğitimin seneye tam güne dönüştürüleceğini belirten Atalay, bu karara karşı çıkan 200'ün üzerinde velinden imza toplandığını kaydetti.

Fiziksel şartlar ve öğretmen başına düşecek öğrenci sayısı nedeniyle velilerin haklı olduğunu anlatan Feray Atalay, "Yaptım oldu zihniyetiyle, gerekli şartlar oluşturulmadan yapılacak bu uygulama, öğrenci, veli ve öğretmenlerde mağduriyetler doğuracaktır. Bir sınıfta ideal öğrenci sayısı 25'tir. Bunun üstüne çıkıldığı takdirde öğrenciler yetersiz sınıf ortamlarında, kısıtlı imkanlarla eğitim alacaklar. Eğer sınıf mevcutları tam zamanlı eğitimde 25'in üzerine çıkarsa ki, şu anki durumda bu okulumuzda e-okul verilerine göre seneye 44 mevcut görülmektedir. Çocuklarımızın soluyacakları hava, sağlıksız bir sınıf ortamına dönüşecektir" diye konuştu.

Feray Atalay ayrıca 45 dakikalık bir ders sürecinde iki katına çıkarılan öğrenci sayısından öğretmen öğrencilere yeterince zaman ayıramayacağını da kaydetti. Öğrencilerin öğle yemeğini karşılaşacakları bir ortamın da olmadığını vurgulayan Atalay, "Bu sistemin bir diğer yanı tekli eğitime geçişte iki sınıftan bir öğretmen norm fazlası durumuna düşecek. Tüm bu sebeplerin çözümü üretilmeden tepeden inme ben yaptım oldu zihniyetinden acilen dönülmelidir" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İlkokulda tam gün tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlkokulda tam gün tepkisi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  10 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:23
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı