Eğitim Haberleri

  İlkokulda seçim tartışmasına inceleme

  DHA
  27.09.2013 - 16:12 | Son Güncelleme:

  İlkokulda sınıf başkanı seçimi sırasında öğretmen ve öğrencinin yaşadığı tartışma Bakanlık müfettişleri tarafından incelemeye alındı.

  Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde Mustafa Asım Cula İlkokulu 2-A sınıfındaki sınıf başkanlığı seçimi sırasında, bir öğrencinin açıklamalarına öğretmenin Facebook'a taşıması ve ailenin suç duyurusuyla başlayan olaya, Milli Eğitim el koydu. Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu, olayla ilgili bir müfettiş görevlendirdi.

  Mustafa Asım Cula İlkokulu 2-A sınıfında yapılan sınıf başkanlığı seçimi sırasında öğrencilerden 9 yaşındaki Ö.İ.K.'nın "Gerçi seçim olsa ne olacak? Seçimin güzel bir şey olduğuna inanmıyorum. Başbakan da seçimle geldi ama ağaçları kesiyor, su sıkıyor, gaz sıkıyor" sözleri bir dizi tartışmayı başlattı.

  Öğretmen Fikri Tezbaşar'ın Facebook hesabındaki paylaşımında çocuğunu vatan hainliğiyle suçladığını belirten öğrencinin annesi F.İ, öğretmen hakkında Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Tezbaşar ise "Başka bir arkadaşımın yaşadığı olayı paylaştım" dedi.

  Bu gelişmelerin ardından Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu tarafından bir müfettiş görevlendirilerek, öğretmen Fikri Tezbaşar ve olayla ilgili inceleme başlatıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı