TRABZON HABERLERİ

İlkokulda, ilk yardım odası oluşturuldu

AA / Tuğba Yardımcı
27.02.2016 - 10:25Son Güncelleme :
AA / Tuğba Yardımcı


TRABZON (AA) - Trabzon'da ilkokulda ilk yardım odası oluşturuldu.
İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile 112 Ambulans Servisi Başhekimliğinin katkılarıyla Şalpazarı ilçesindeki Gökçeköy İlkokulunda ilk yardım odası kurulduğu belirtildi.
Açıklamada, okullarda öğrencilerin güvenli ortamda eğitim-öğretim görmeleri açısından önemli olan ilk yardım odası uygulamasının, sürdürülebilirliği bakımından ilde ve ülkede örnek teşkil etmesinin amaçlandığı vurgulandı.
Okulda Sağlık Bakanlığının, "Yaşama Yol Ver" kampanyası kapsamında "Minik 112" uygulamasının da yapıldığı ifade edilen açıklamada, yaklaşık 60 öğrenciye ilk yardım konusunda sunum yapıldığı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden İlkokulda, ilk yardım odası oluşturuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlkokulda, ilk yardım odası oluşturuldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı