ANTALYA HABERLERİ

İlkokul öğrencilerine seramik eğitimi

DHA
26.04.2017 - 11:00Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/ANTALYA, (DHA) - ÇAĞDAŞ Antalyam Derneği tarafından ilkokul öğrencilerine seramik eğitimi verilmeye başlandı.

Merkezi Antalya'da bulanan Çağdaş Antalyam Derneği, üretken, yaratıcı ve ufku açık nesiller yetiştirmek amacıyla ilkokul öğrencilerine seramik eğitimi vermeye başladı. Necati ve Fatma Dölen İlkokulu, Vali Saim Çotur İlkokulu ve Mustafa Kemal Dedeman İlkokulu'ndan 7-10 yaş arasındaki öğrencilere önce seramik sanatı hakkında bilgi verildi ve Türkiye'de seramik sanatının geçmişi anlatıldı. Ardından öğrenciler toprakla seramik sanatını öğrenerek, uzmanlarla birlikte hamur karıp, seramik eşya yaptı.

Dernek Başkanı Fahrettin Kayan, "Daha önce 8 okulumuza kütüphane kurduk. Okullarımıza kitap bağışı yaptık. Bu kez ülkemizde unutulmaya yüz tutmuş olan el sanatlarından olan seramik sanatı ile öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Seramik sanatı ile çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamak istiyoruz. Hayallerini toprakla şekillendirmek istiyoruz. Yaptığımız çalışma ile çocuklarımız toprakla, seramikle tanışmış oldu" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İlkokul öğrencilerine seramik eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlkokul öğrencilerine seramik eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı