Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  İlkokul öğrencilerinden dünya birinciliği

  Hürriyet Haber
  13 Haziran 2013 - 17:46Son Güncelleme : 13 Haziran 2013 - 17:52

  Dünyadan 72 farklı takımın mücadele ettiği ‘Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı’ kapsamında yapılan yarışmada Türk öğrencilerin temsil ettiği takım dünya birincisi oldu.

  Öğrencilerin yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek ve onları geleceğin liderleri olarak hazırlamak için  Dr. E. Paul Torrance’nın kurduğu  ‘Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı’ (FPSPI) tarafından düzenlenen yarışmada, “Koru Takımı”nı temsilen katılan ‘Adıgüzel İlkokulu’ öğrencilerinden Emre Aslan ve Yaren Çolak dünya birincisi oldu.
  Yarışma, çocuklarda yaratıcılık ve toplumsal farkındalık yetilerini güçlendirmek için 6-9 Haziran tarihleri arasında  Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlendi. 72 farklı takımın mücadele ettiği ve Adıgüzel Eğitim Kurumları bünyesinde 4’üncü sınıf öğrencilerinin temsil ettiği ‘Koru Takımı’, "Toplumsal Hizmet ve Sağlık Hizmeti" kategorilerinde 14 takımı geride bırakarak birinciliği elde etti.
  Her yıl  Avustralya, Kanada, İngiltere, Japonya, Portekiz, Rusya, Singapur ve Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkenin katıldığı mücadeleye 250.000 civarında öğrenci başvuruyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı