KIRKLARELİ HABERLERİ

İlkokul öğrencileri Çanakkale'yi gezdi

DHA
28.03.2017 - 12:06Son Güncelleme :
DHA

 

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli)(DHA)-KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz İlçesi'nin Kocasinan İlkokulu'nun 3-C şubesi öğrencileri öğretmenleri Aydın Bilgin gözetiminde Çanakkale'yi gezdiler.

Kocasinan İlkokulu öğrencileri sınıf öğretmeni Aydın Bilgin başkanlığındaki öğretmen, öğrenci ve veliler, Çanakkale Şehitleri Anıtı, 57'inci Alay Şehitliği, Seyit Onbaşı Anıtı ve müzeyi ziyaret ederek destanların yazıldığı tarihe tanık oldular. Sınıf öğretmeni Aydın Bilgin öğrencilerin gezide Çanakkale destanının yazıldığı yerleri gezme ve tanıma fırsatı bulduklarını söyledi. Çocukların milli duygularını güçlendirmek, onlara şanlı bir tarihe sahip olduğumuz düşüncesini aşılamak için Çanakkale gezisi düzenlediklerini belirten öğretmen Bilgin, "Çanakkale gibi milli ve manevi değeri yüksek bir yeri görmek, öğrencilerin bakış açısını geliştirerek, iletişim becerilerine katkı sağladı. Öğrencilerimiz Çanakkale Şehitleri hakkında çok yönlü bilgi edindiler. Çanakkale ruhunu her zaman canlı tutmanın en etkili yolu yeni nesli bu topraklara getirip gezdirmek ve o havayı yaşatmaktır. Bu amaçla öğrencilerimizi buralara getirip o günlerde yaşananları öğretmeye çalıştık. Düzenlenen gezinin çok yararlı geçtiğine inanıyorum" dedi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden İlkokul öğrencileri Çanakkale'yi gezdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 12 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlkokul öğrencileri Çanakkale'yi gezdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı