Gündem Haberleri

  İlkokul mezunu hacker

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  18.11.2009 - 14:33 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de internet üzerinden bilgilerini aldığı kişiler adına çıkardığı kredi kartlarıyla, sanal sitelerden alışveriş yapan G.B., polisin operasyonuyla yakalandı.

  Aynı yöntemle bilgilerini aldığı 6 kişiyi dolandıran bilgisayar hackeri G.B.'nin, ilkokul mezunu olduğu öğrenildi.

  Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne başvuran mağdurlar kendi adlarına çıkartılan kredi kartlarından alışveriş yapıldığı şikayetinde bulundu. Araştırma başlatan polis ekipleri, alışveriş yapılan internet sitelerinden aldıkları bilgiler doğrultusunda kullanılan bilgisayarı tespit etti.

  EVİNDE YAKALANDI

  Bilgisayar IP numarasından da adresi belirleyen polis, operasyon düzenledi. 18 yaşındaki G.B'nin gözaltına alındığı evdeki aramalarda ise, kredi kartlarıyla işlemlerde kullandığı malzemeler ele geçirildi. Araştırmalar sonrasında G.B.'nin, internet üzerinden bilgilerini bulduğu kişiler adına kredi kartı çıkarttığı, ardından da bu kartlarla yine internetteki sanal sitelerden alışveriş yaptığı saptandı. İzmir, Ankara, Tekirdağ ve sivas gibi illerde aynı yöntemle 6 kişi dolandıran G.B'nin ise ilkokul mezunu olduğu ortaya çıktı. G.B.'nin işylemlerin ardından adliyeye sevkedileceği bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı