« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlklerin başkanı

Modern Pentatlon Federasyonu tarihinde bir sporcu ilk kez uluslararası şampiyonada madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İspanya'nın Barcelona kentinde 29 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen 17. Uluslararası Pentatlon Şampiyonası'nda yıldız bayanlarda İpek Akşin altın madalya kazanarak, tarihe geçerken, erkeklerde ise İnanç Çelik 4. oldu.

Federasyon Başkanı Turgay Çetinkaya, modern pentatlonun tarihinde ilk kez bir uluslararası şampiyonada madalya aldıklarını belirterek, “Bir ilki yaşıyoruz. Tarihimizde bir sporcumuz ilk kez madalya kazanıyor, hem de altın madalya alarak, kürsüye çıkıyor. Bu hem Türk sporu, hem federasyonumuz, hem de bizim açımızdan onur verici bir durum” dedi.

110 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Türkiye'nin erkek ve bayan toplam 16 sporcuyla yer aldığını ifade eden Turgay Çetinkaya, “Yıldız A erkek ve bayan ile Yıldız B erkek ve bayan olmak üzere 2 kategoride yarıştık. Her kategoride 4 erkek, 4 bayan olmak üzere toplam 16 sporcumuz yarıştı. Hem bayanlarda, hem de erkeklerde büyük bir mücadele verdik. Olimpik bir branş olmamıza rağmen, bugüne kadar hiçbir başarımız yoktu. Biz bunun yolunu açtık. Bundan sonra bu başarımızı daha da yukarlara çekeceğiz” şeklinde konuştu.

ÇETİNKAYA: “BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN”

Çetinkaya, gelecekle ilgili büyük hedefleri olduğunu, bunun için de çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerinin altını çizerek, şöyle konuştu:
“Önümüzdeki en büyük hedefimiz Avrupa ve dünya şampiyonu çıkarmak, ardından da olimpiyatlara sporcu göndermek. Bunları yapacak gücümüz de, sporcumuz da, antrenörümüz de var. Yeter ki bizi işimizin dışında, sporun dışında boş şeylerle meşgul etmesinler. Ben gerekli destekler verilirse ki veriliyor. Türk pentatlonunun büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Bizi izlemeye devam edin.”

Bunları da Beğenebilirsiniz