« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlkleri yaşatıyoruz

Kayserispor'un genç ve hırslı teknik direktörü Tolunay Kafkas, farklı Fenerbahçe galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada Kayserispor'a ilkleri yaşattıklarını, oyuncuları arasında ayırım yapmadığını ve sarı-kırmızılı kadrodaki tüm oyuncuların milli takımlarda oynayabileceğini öne sürdü.

OKTAY ENSARİ - KAYSERİ / DHA
SON GÜNCELLEME

Kafkas, "Fenerbahçe maçını kazanmak için sahaya çıktık ve sonuçta kazandık. Zira, biz takım oyunu oynuyoruz. Kayserispor'da sen-ben yok. Biz var "dedi.

Fransa'da UEFA Kupası 1.Tur maçında Paris Saint Germain'e şanssız bir şekilde elendiklerini, bunun kendisini ve oyuncularını hırslandırdığını, sakatlıktan kurtulan bazı oyuncuların da devreye girmesiyle iyi futbol oynadıklarını anlatan Tolunay Kafkas, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe maçı öncesi tüm rakiplerle olduğu gibi çalışma yaptıklarını belirten Kafkas, "Fenerbahçe maçıyla ilgili elbette analiz yaptık. Ama, takımımın gücünü ve bu maçı mutlaka kazanacaklarını biliyordum. Sonuç, skor açısından belki süpriz oldu ama 3 puan açısından asla" şeklinde konuştu.

Kayserispor'a geldiği günden bu yana yönetim ve futbolcuların gayretleriyle hep ilkleri yaşattıklarını ifade eden Tolunay Kafkas, "Kayserispor, kuruluşundan bu yana tarihinde ilk kez Türkiye Kupası'nı kazandı. İlk kez deplasmanda Fenerbahçe'yi böyle farklı bir skorla yendi. Bunlar bizi çok mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

"KAYSERİSPOR'UN HER OYUNCUSU MİLLİ TAKIMDA OYNAR"

Kayserispor'a iki yıl önce ümit milli takımından koparak gelen ve kulüp antrenörlüğünün ilk yılında Türkiye Kupası gibi bir başarıya imza atan genç teknik direktör Tolunay Kafkas, genç ve ümit milli takımda top koşturanmadan direkt olarak

A milli takım aday kadrosuna alınanan Turgay Bahadır'ın A milli takıma çağrılmasının süpriz olmadığını söyledi. Kafkas, " Herkes Turgay'ı Fenerbahçe'ye gol attığı için milli takıma çağrıldığını sanıyor. Ama öyle değil. Turgay A milli teknik direktörü Fatih Terim ve ekibi tarafından uzun zamandır izleniyor. Paris'deki PSG maçında ortaya koyduğu futbol, gösterdiği performans, gençliği, fiziği ona milli takım yolunu açtı"diyerek, şöyle konuştu:

"BEN DEĞİL BİZ VARIZ "

"Bakın, örneği ortada. Turgay Bahadır,Kayserispor'a geleli iki yıl oldu. Şimdi A milli takımda. Biz Turgay'ı Kayseri'ye Avusturya'dan getirken, bilinçli olarak, geleceğin yıldızı olacak diye renklerimize kattık. Spor camiası, taraftar, medya biraz sabırlı olursa bir çok isim, milli takım formasını giyer. Ben, Kayserispor'da tüm oyuncularımın milli takım formasını giyecek kapasitede ve yetenekte görüyorum. Bunun en son örneği A milli takıma kaptanımız Mehmet Topuz ile Turgay Bahadır'ı, Ümit milli takıma ise, Abdullah Durak,Eren Güngör ve Umut Koçin'in de çağrılmasıdır. Kayserispor olarak transferde geleceği yatırım yaptık. Bu çocukların hepsi birer yıldız hepsi birer görev adamı. Oyuncularım arasında ayırım yapmıyorum. Zira, biz de (ben) yok ( biz) var. "


 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler