« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlkesiz şampiyonluğun anlamı yok

"Küme düşerim, başarı adına bu değerlerimden taviz vermem" diyen Beşiktaş Teknik Direktörü, Yıldırım Demirören’le sorun, Sinan Engin ile de yetki kargaşası yaşamadıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Benim için ilkesiz, taviz vererek elde edilen bir şampiyonluğun hiçbir anlamı yok" dedi.

Genel menajer Sinan Engin’le birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde spor müdürleri ve yazarlarıyla önceki akşam bir araya gelen Sağlam, "Samsunspor çalıştırdığım dönemde 5 as oyuncuyu birden kadro dışı bıraktım. Kayserispor’da da aynı kararlılığı gösterdim" dedi. Ve şöyle devam etti: Beşiktaş’ta her zaman takımın menfaatlerine göre hareket edeceğim ve ilkelerimden taviz vermeyeceğim. Benim için ilkesiz, taviz vererek elde edilen bir şampiyonluğun hiç bir anlamı yoktur. Küme düşerim, başarı adına bu değerlerimden taviz vermem. Bu çizgimi hepiniz gördünüz."

Sağlam, kulüp başkanı Yıldırım Demirören’e güveninin tam olduğunu ve en ufak bir sorun yaşamadıklarını ifade ederken, genel menajer Sinan Engin ile de yetki karmaşası yaşamadıklarını söyledi.

Ertuğrul Sağlam, sezon başından itibaren takımın anlayışında değişim yaşandığına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Bütün taşların yerine oturmasını 2 aylık bir süreçte gerçekleşmesini beklemek hayalcilik olur. Ancak futbolcularımızın iştahının üst seviyede olması bizleri mutlu ediyor. Futbolcularımızın bugüne kadar sahip oldukları bazı alışkanlıkları değiştirme çabasındayız.

Başarısızlığa kılıf aramam

Beşiktaş’ın son 4 teknik direktörü arasında, sezonun ilk 8 haftasına en iyi başlayan teknik kadrosuyuz. Ancak Beşiktaş’ta işler kötü gidiyormuş gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor. Kamuoyunda yaratılmaya çalışıldığı gibi takımımızda olumsuz bir durum yok.

Bunları da Beğenebilirsiniz