« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlker Yasin: Yine Hagi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlker YASİN

G.SARAY'da oyunun kaderini değiştirecek çok futbolcu var. Takım ne kadar kötü oynarsa oynasın, Hagi gibi bir ustası var. Hagi ya golü atıyor, ya da dün gece olduğu gibi gollerin pasını. Rumen dün gecenin yıldızıydı.

Dünyanın en iyi dördüncü takımına karşı oynamak kolay değil. Çarpışarak ölmek ve kazanmayı düşünmek, korkarak yenilmekten daha iyidir. Dün Bursaspor'u ilk yarıdaki korkusu bitirdi. Teknik direktör Berger maç öncesinde ‘‘Korkaklar kazanamaz’’ dedi. Ama maç içinde ne yaptı? Bursaspor maç başladığında korkunun kemendini boynuna takmıştı. Ömer'i Hagi'nin gölgesi yapıp, Süleyman'ı vücut vücuda Okan'ın peşine takıp, oyunu kendi alanında kabul eden Berger golü nasıl bulacaktı? Kötü günündeki G.Saray savunmasında Okan ve Murat'la kontrataklarda gol şansı yakalayan Bursa bunları kullanamadı. Bursaspor, topu oyuna sokmada özürlülük hareketi ve sürekli yer kaybeden adam paylaşamayan defansıyla kötü görüntü verdi. Avrupa'nın en etkili pres yapan takımına karşı orta alanda 35'lik Turan ve Lupescu ile iş yapmak ve savaşçı Ömer ile Süleyman'ı rakibe kilitlemek korkaklığın ifadesinden başka bir şey değildi.

KALİTE FARKI

Gelelim G.Saray'a. Oyun genelde kötüydü. Galibiyete şartlanmış seyirci önünde ve yüksek motivasyonla oynayan Bursaspor karşısında ilk yarıda bulunan gol maçın kaderini değiştirdi. İkinci yarıda Berger golü düşünmeye başladı. G.Saray savunmasında yakaladığı fırsatları değerlendiremedi. Sarı kırmızılı takımda Jardel biraz daha hareketli ama yine duran adamdı. G.Saray'da maçı koparan adam Hagi oldu. İki golün pasını vermeden ziyade, heyecanı ve kazanma isteğini takımda diri tutan adamdı. Bizim bildiğimiz G.Saray, bu G.Saray değil. Mutlaka daha iyi olması lazım. Ama Türkiye Ligi'nde takımlar arasındaki bu büyük kalite farkı ortada durduğu müddetçe, çok para yatıran, yıldız transfer eden takımlar maçları kazandığı sürece Anadolu takımlarına şans yok.


Bunları da Beğenebilirsiniz