« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlker Yasin: Sergen yetti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlker YASİN

TUR, hak edenin oldu. Galatasaray, Trabzonspor'dan dört gömlek daha üstün bir takım. Türkiye Birinci Ligi'nin yarısı da Trabzonspor kalitesindeki takımlardan oluşuyor. Dün geceki maç Trabzonspor için Avrupa maçıydı. UEFA Kupası'na giden en kısa yoldu Türkiye Kupası'nı kazanmak. Ama Karadeniz takımının inanılmaz hırsı turu geçmeye yetmedi.

Mevsim başından bu yana bir türlü düzelmeyen G.Saray defansının arasında Vugrineç'in maçın başında bulduğu gol sarı kırmızılı ekibi hiç bozmadı. Dün, sahada sadece cezalı olan Fatih Terim yoktu. ‘‘Oynayamaz’’ denilen sakatlar, Hakan Şükür, Hasan Şaş ve Emre sahadaydı. Giray Bulak'ın hesaplarını hiç kuşku yok ki bozdu bu üç adam. Çünkü Trabzonspor Teknik Direktörü kendi oyuncularının kalite azlığını G.Saray'ın oynayamayacak sakatlarının çokluğuyla dengelemek istiyordu.

FAZLASI OLAMAZDI

F.Bahçe Sergen'i verdiğine yansın, hatta ağlasın. Abdülkadir'in kasa dayalı ağır markajından kurtulduğu gibi, turu, belki de kupayı G.Saray'a getiren adam olacak Sergen.

İki takımın bol gol fırsatı bulduğu maçta Trabzon mevsimin en iyi mücadelesini verdi. Ama Allah'ın verdiği yeteneği kullanamayan tembel Fatih gol bölgesinde oynarken, libero oynaması asrın hatası olan Selim son çizgide yer alırken, maça ağırlığını koyamayan Erol, Erman ve diğerleri sahada kaybolurken bundan fazlası olamazdı.

Artık herşey seneye Trabzonspor için. Giray Bulak, aldığı sorumluluğu bilmeli. Gelecekte Milli Takım düşü kuran bir teknik direktöre, yanlış bayrak kaldıran yardımcı hakeme saha kenarına gelip saldırma cesaretini hırsı bile vermemeli.

G.Saray ilk yarı ortasında kontrolü altına aldığı oyunu son dakikaya kadar götürdü ve turu hakkıyla aldı. Emre'ye, Okan'a fazla iş düşmedi, çünkü gecenin resmini Sergen çizdi. Oğuz Sarvan'ın yönetimi de tek kelimeyle mükemmeldi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler