« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlker Yasin: Sergen büyürken...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlker YASİN

GALATASARAY dün gece birkaç gol daha atabilirdi. Trabzonspor da mutlak üç gol fırsatını harcadı. İkinci yarının başında gelen Hakan'ın golünden sonra oyunda disiplin, taktik anlayışı kalmadı. Trabzon gol için giderken arkasında gol yolları bıraktı. Top ayağındayken ve kendi sahasından çıkarken kaybettiği topları kendi kalesinde ya gol ya da kaçırılan gol olarak gören Trabzonspor'un işi gerçekten zor.

SERGEN VE FATİH

Sergen, G.Saray futbolunda her geçen gün ipleri daha çok eline alıyor ve daha etkin oynuyor. Belki bugünün cümlesi değil ama, ben bunu ‘‘potansiyel sıkıntı’’ olarak görüyorum. Çarşamba günkü kupa maçından sonra dün de Sergen atakların başladığı, geliştiği, bittiği yerdeydi. Emre, Okan ve Ümit'le hızlı ve pasla oynayan Galatasaray, Sergen'le bu ölçüde artistik ve top ayakta oynarken eskiyi arayabilir. Çünkü Sergen her zaman iyi olmayabilir ve her takım da Trabzonspor kadar kötü olmayabilir. Sergen büyüdükçe Emre'nin kaybolacağından korkuyorum.

İkinci isim, Trabzonsporlu Fatih. Giray Bulak, Fatih'in Hakan Şükür gibi uç oyuncusu olmadığını mutlaka biliyor. Peki bu bölgede ısrarın sebebi ne? Yetenekleri yüksek Fatih en çok golü serbest adam olarak oynadığı, kendini sakladığı zamanlarda attı. Giray Bulak dün Selahattin'i oyuna alıyor, Fatih'i yine uçta bırakıyor. Garip bir durum.

Gelelim konulara. Bir şişe ve penaltı. Vugrineç köşe atışını kullanacak, top nizami yerinde değil. Tribünler ayakta. Hakem uyarıları duymuyor, bayrağın yanında tribünden gelen şişe yerde. Vugrineç korneri atmıyor, Sergen öfkeli, üstüne gidiyor, ‘‘Niye atmıyorsun?'' Cevap Sergen'e, ‘‘Sen Trabzon'da niye atmadıysan onun için atmıyorum.’’ Ama hakem topu nizami yerine koysa ne yerde şişe, ne sahada efeleşme olacak. Gelelim penaltıya. Arif düşürülüyor, karar penaltı. Tribünler penaltı için kaleci Taffarel'i istiyor. G.Saray'da penaltı atmak isteyen yok. Hagi, Popescu, Hakan, hep kaçırmışlar. Şimdi de kaçıran Capone., Terim'in bu psikolojiyi çok çabuk bitirmesi lazım. İki isim daha. Biri Giray Bulak. Trabzon'a o Karadeniz hırsını kazandırdığı için hocayı kutlamak lazım. Mücadele aşkı yüksek. Trabzonspor kapasitesi yüksek futbolcuları bu takıma mutlaka monte etmek zorunda. Bu ekiple olmaz. Ve Kadir Tozlu. G.Saray'ın kazanmak için Tozlu'ya hiç mi hiç ihtiyacı yok. Vugrinec'in düşürülüşü penaltıyldı, kırmızı kart ağır bir karardı. Ve maçın ismini de yakalayamadı, tansiyonunu da.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler