Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlker Yasin: Hesap verilmeli

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlker YASİN

GRAZ'da sıcak bir sonbahar akşamıydı... Lucescu kızmış Grazlılara ve de UEFA'ya... ‘‘Sahayı 4 metre daralttılar. Oyun alanımızı azalttılar’’ diye. UEFA'nın tüm ülke federasyonlarına, kulüplere üç yıldır yaptığı şu tebligatta haberi yok Rumen'in: ‘‘Uluslararası maçlarda sahanın boyu 105, eni 68 metre olacak.’’

Lucescu'nun çok şeyden haberi yok. Emre'nin ve Okan'ın olmadığı yerde Bülent Akın'la Ahmet'in yan yana oynayamayacağından haberi yok. Orta sahada Hagi'siz, Emre'siz pas yapamayan G.Saray'ın her rakip atağı kendi defans bloğunun arkasından göreceğinden haberi yok.

Sıradan, yıldızı olmayan bütçesi Jardel'in fiyatını bulmayan bir takım karşısında bu hallere düşen G.Saray'da birileri hesap vermeli. O hesabı ben vermem. Her yazısında Jardel'in kımıldamadığını yazan, Hagi'siz G.Saray'ın sıradan hüviyete büründüğünü söyleyen ben, o hesabı vermem.

İSTEKSİZ, RUHSUZ

G.Saray, bu gruptan çıkamaz. Beş maç ceza almış ve Şampiyonlar Ligi defterini kapamış Hagi'siz bir G.Saray dün akşamki sıkıntılarını daha çok yaşar. Oyun başlarken, Ergün'ün yedekte olması hataydı. Emre'nin olmadığı orta alanda ayağına en çok top yakışan futbolcu Ergün'dü.

Suat'ın kırmızı kart gördüğü pozisyon öncesinde Popescu'nun davranışını görenler, bu takımda disiplinin, arkadaşlığın ve yardımlaşmanın bittiğine tanık oldular. Popescu, Suat'ın kaybettiği topu Suat'a kızdığı için takip etmezken, Suat hatasını telafi için ölümüne koştu. Rakibine vurdu ve Popescu aynı yerde hep durdu.

Maç başlamadan korku veren Hollandalı hakem, oyunu çok iyi götürdü. İsteksiz, ruhsuz, heyecanı kaybolmuş bu G.Saray'ın bizim G.Saray olduğuna dün akşam inanmak istemedik.


Bunları da Beğenebilirsiniz