« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlker Yasin: Cilayı kaldırdılar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlker YASİN

KİMSE şaşırmasın. Haftalardır skorların getirdiği cilaya kananlar, dün gece gerçeğin kendisini görerek uyandılar. Nerde geçtiğimiz yıllarda rakibi presle bunaltan, top oynatmayan G.Saray? Nerde Fatih Terim'in takımı? Takım içinde disiplin yok. Yardımlaşma duygusu kaybolmuş. Konsantrasyon yok. Taffarel'in donukluğu, hatların birbirinden kopukluğu, bu sezon yeni birşey değil. Hele disiplin hiç yok. Bülent, saha içinde Ümit'i dövecek sanki. Ses çıkaran yok. Bu yoklar da yeni değil. G.Saray, Terim sonrasını skoru iyi maçların cilasıyla şu ana kadar değerlendiremedi. Artık değerlendirmek zorunda.

Fatih Terim gitti. 4 yıllık efsane Bülent Ünder'de gitti. Peki neden kalmasın? Dün gece bir yerde Bülent Ünder'in maçıydı. Samsunspor Teknik Direktörü, tarihi farkı yakalayacağı karşılaşmada dün G.Saray'ın ismine eski kulübesinin büyüsüne esir oldu. Ama yine de G.saray'ın üstündeki ince cilayı kaldırdı. Bu da G.Saray'a bir hizmet bence.

DERS OLACAK

Buyrun Jardel sofrasına. Dün çok güzel bir gol attı. Attı da ne oldu? Porto, Jardel'in 38 golüne rağmen şampiyonluğu yakalayamayan takımdı. Jardel bir direk gibi. Sıçramaz, kırılmaz, koşmaz, yardımlaşma yok. Diyorlar ki, gol atar. Peki Entuğrul ne yapıyor? O da atıyor. Onu Beşiktaş'tan kovdular, Jardel'in kucağına 28 milyon dolar koydular.

İlk gol pozisyonunu 35. dakikada bulan bir G.Saray düşünün. Golcüsü Serkan'ı marke eden Kenan'dan gol yiyen bir G.Saray... İlk yarı G.Saray tel tel dökülürken, Ünder'e baktım. Bu Fatih Terim'in assitanı mı diye sordum kendime. Bitik G.Saray'ın üstüne gitmeyen ve de golü 45. dakikada kendi kalesinde gören Samsunspor'un hocası Bülent'e şaşırdım.

Ve ikinci yarı son yılların en kötü G.Saray'ı karşısında ayağa iyi top yapan, Samsunspor 2 gol buldu. Orta sahadan başlayıp Taffarel'e kadar giren hatalar zinciriyle, Baidoo'yu hantal Jardel'e, Kenan'ı golcü Serkan ile kilitleyip G.Saray'ın nefesini bitirdi Samsunspor. Orta alan ilk yarı yedekler kulübesindeydi. İkinci yarıda sahada ama yoklar arasındaydı. Bu mağlubiyet G.Saray'a ders olacak. Gecikmiş bir ders. Cilayı eski bir G.Saraylı Bülent Ünder kaldırdı. Küçük bir zımparayla


Bunları da Beğenebilirsiniz